Van Valiliği Duyuru
Van Valiliğinden Kayak Merkezleri İçin Özel Duyuru

Van Valiliğinden Kayak Merkezleri İçin Özel Duyuru

Van Valiliği İl Hıfzıssıhha kurulu, pandemi tedbirleri kapsamında Van’daki Gevaş ve Çaldıran ilçelerindeki Kayak Merkezleri için özel bir duyuru yayınladı.

Yapılan Duyuruda;

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 26.01.2021 tarih ve 2021/3 sayılı kararı ile İlimiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren kayak merkezi ve tesislerinde;
Covid-19 pandemisi ile ilgili belirlenen tüm kural ve esaslar kayak tesisleri içinde geçerli olacaktır.


*Yiyecek-içecek servisi başta olmak üzere kayak tesisinin herhangi bir yerinde ya da belirli zaman aralıklarında müşterilerin topluca bir araya gelmeleri engellenecektir.


*Kayak tesislerinde parti, eğlence vb. etkinlikler kesinlikle düzenlenmeyecektir Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde saat 22.00’den sonra hiçbir müzik yayını yapılmayacaktır.


*Telesiyej, teleski gibi mekanik hatların iniş ve biniş noktalarında olası yığılmaları engellemek için fiziki mesafe kurallarına uygun bekleme alanı düzenlenecektir.


*Kayak odalarında fiziki mesafe planına uygun kapasite belirlenecek, çakışmalar önlemek amacıyla kayak odası kullanım periyodları düzenlenecektir.


*Emanet dolaplarının sosyal mesafe kuralına uygun kullanımı sağlanacak, tesiste kaldığı süre boyunca aynı dolabın aynı misafir tarafından kullanımı sağlanacaktır.


*Her misafirin kiralama süresi sona erdikten sonra yeni misafirin kullanımı için emanet dolapları, kayak takımları, baton, kayak ayakkabıları, board ve ayakkabıların temizlik, bakım ve hijyeni sağlanarak kullanıma hazır hale getirilecektir.


*Kayak tesislerinde Covid-19 tedbirlerine uyulması hususu düzenli olarak denetlenecektir.


Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

İlginizi Çekebilir

Son Dakika Van Spor Haberleri

Vanspor Eski Başkanla Yola Devam Kararı Aldı

Vanspor Eski Başkanla Yola Devam Kararı Aldı Başkan aday çıkmadığı için fesh edilmesi gündeme gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir