van valiliği açıklama
van valiliği açıklama

Van Valiliğinden Depremzedeler ile İlgili Asılsız İddialar Hakkında Açıklama

Van Valiliğinden Depremzedeler ile İlgili Asılsız İddialar Hakkında Açıklama

Ülkemizde 6 Şubat 2023’de yaşanan depremlerin ardından bazı basın yayın organlarında “Depremden etkilenerek Van‘a gelen vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanmadığı” şeklinde ASILSIZ paylaşımlar olduğu görülmektedir.

Depremin yaşandığı ilk andan itibaren gerek ilimizin kamu kurum ile kuruluşları gerekse STK’lar ve halkımız, büyük fedakarlıklar göstererek depremin yaralarının sarılabilmesi için seferber olmuştur.

Bu minvalde; Valiliğimiz koordinasyonunda yapılan bütün çalışmalar (deprem bölgesine gönderilen personel, araç ve malzeme durumu) düzenli olarak kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Aynı şekilde, deprem bölgesinden ilimize gelen afetzedelerin sadece barınma değil diğer tüm temel ihtiyaçları da karşılanmaktadır. İlimizde depremzede vatandaşlarımız için 10913 kişilik yatak kapasitesine sahip barınma alanı tahsis edilmiş olup, 4379 vatandaşımız bu alanlara yerleştirilmiş, 6534 kişilik daha boş yatak mevcuttur.
Depremden etkilenerek ilimize gelen vatandaşlarımızın barınma ihtiyacının karşılanmaması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Depremin ne demek olduğunu iyi bilen kadirşinas Van halkı, ilimizdeki kamu kurumlarıyla birlikte yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini sergilemektedir.

Değerli Van halkına yapmış olduklarını yardımlardan ötürü teşekkür eder, kamuoyunda paylaşılan ve aslı olmayan bu tür paylaşımlara itibar etmemeleri gerektiğini,

Saygıyla ve önemle duyuruyoruz.

İlginizi Çekebilir

Van’da Sporcuları Taşıyan Minibüs Devrildi!

Van’da Sporcuları Taşıyan Minibüs Devrildi! Vanin Kalbi Instagram sitesinden edinilen bilgiye göre Van’ın Gürpınar ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir