Van Vakfı
Yeni Van Vakfı Başkanı Belli Oldu

Van Vakfı Yeni Başkanını Seçti

Vanlıların en büyük çatış kuruluşu olan İstanbul Van Kültür ve Dayanışma Vakfı için bugün yapılan seçim ile yeni yönetim ve başkanı belli oldu.

İstanbul’da yoğun katılımla gerçekleşen Van Vakfı başkanlığı için Nizamettin Ağar, Müjdat Çelik ve Hasan Aydinç başkanlığa aday oldu.

Van Vakfı Yeni Başkanını Seçti

Yoğun katılımla gerçekleşen vakıf seçimlerine birçok Vanlı isim katıldı. Ak Parti Milletvekilleri, Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal ve YYÜ Rektörü Hamdullah Şevli, olağan kongreye katılım sağlayanlar arasında yer aldı.

Seçim Öncesi Adaylıktan Çekildi

‘Van Kültür ve Dayanışma Vakfı’ seçimleri öncesi adaylardan Hasan Aydinç, Müjdat Çelik lehine adaylıktan çekildiğini açıkladı. Hasan Aydinç’in adaylıktan çekilmesinin ardından seçim, Nizamettin Ağar ile Müjdat Çelik arasında geçti.

Eski ve Yeni Başkan Yarıştı

Hasan Aydinç’in adaylıktan çekilmesi ile iki ayrı liste ile girilen, birbirinden önemli isimlerin yer aldığı ve kıran kırana geçen seçim sonrası bir dönem daha sona ermiş oldu.

İstanbul’daki yüzbinlerce Vanlı’nın ve yüzlerce derneğin çatı kuruluşu olan Van Vakfı’nda mevcut başkan Nizamattin Ağar ile ile Eski Başkan Müjdat Çelik iki ayrı liste halinde seçime girdiği listede Nizamettin Ağar yeniden başkan seçildi.

Van Vakfı İçin Kıran Kırana Seçim

Kıran Kırana Seçim!

224 üyenin oy kullandığı oylama sonucunda mevcut başkan Nizamettin Ağar 122 oy alırken Müjdat Çelik 96 oy aldı. Seçim yarışı sonucunda Van Vakfı’nda İkinci Ağar dönemi başlamış oldu.

Van Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi

Van Edremit’te Sıradışı Bir Etkinlik

Sosyal belediyeciliğe önem veren Van Edremit Belediyesi, Kent Meydanında düzenlenen basketbol ve penaltı yarışması ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir