Van TSO'dan Uçak Bilet Açıklaması
Van TSO Uçak Bilet Fiyatlarının Yüksekliğine Tepki Gösterdi

Van TSO’dan Uçak Bilet Fiyatlarına Tepki

Van Ticaret ve Sanayi Odası, özellikle son günlerde gündeme gelen ve farklı kesimler tarafından çözüm konusunda tartışılan, Van’daki uçak sefer sayılarının azlığı ve uçak bilet fiyatlarının yüksekliği ile ilgili açıklama geldi.

Bilet Fiyatları Astronomik Rakamlara Ulaştı

Türk Hava Yollarının uçak sefer sayılarını azaltması nedeniyle özellikle Ankara ve İstanbul’a gitmek isteyen veya söz konusu illerden İlimize gelmek isteyen vatandaşlarımız uçak bileti bulamamaktadır.

Bununla beraber uçak bilet fiyatlarının astronomik derecede yüksek fiyattan satılması konuyu içinden çıkılmaz hale getirmektedir.

İlimiz 1 milyonu aşkın nüfusuyla ülkenin en doğusunda yer alan ve uzaklık nedeniyle ulaşım tercihinin genellikle havayolu olarak tercih edildiği önemli bir kenttir.

Önceki yılların uçuş ve yolcu sayılarına bakıldığı zaman önemli bir potansiyeli barındırmaktadır. Ancak bu tabloya rağmen uçak sefer sayılarının arttırılmaması vatandaşlarımızın bölgede bulunan diğer havaalanlarına yönlendirilmelerine sebep olmaktadır.

İlimiz Turizmini Olumsuz Etkiliyor

Ankara, İstanbul yakın mesafelere ihtiyaç fazlası çok sayıda sefer bırakılırken, İlimizde uçuş sayılarının azaltılarak, birçok kentin iki katı fiyatına bilet satışının yapılması manidardır. Özellikle yaz sezonu olması nedeniyle acente firmalarımız tarafından tur organizasyonları yapılması planlanırken, uçak bileti bulunmaması hem seyahat acentelerimizi hem de konaklama sektöründe faaliyet gösteren işletmelerimizi olumsuz etkilemektedir.

Bununla beraber İran’dan gelerek ülkemizin diğer şehirlerine gitmek isteyen İran İslam Cumhuriyeti vatandaşları da en az 5-6 gün beklemek zorunda kalacakları için ilimize gelmemektedir.

Başta ülkemizin ve dünyanın en önemli havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları olmak üzere tüm havayolu şirketlerinin daha fazla kar amacı güderek, ilimize tahsisli uçakları başka rotalara kaydırmalarına yönelik kararlarını tekrar gözden geçirmelerini;

Sefer Sayısı Artırılıp Bilet Fiyatları İndirilmli

Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere son dönemde konunun muhatapları ile yaptığımız Ülkemizde faaliyet gösteren havayolu şirketlerinin ivedilikle uçuş sayılarını veya yolcu kapasitesi yüksek uçakları ilimize tahsis etmesini ve uçak bilet fiyatlarında indirime gidilmesini talep ediyoruz.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu

İlginizi Çekebilir

Van’ın Bir Değeri Daha Coğrafi İşaret Alarak Tescillendi

Van’ın Bir Değeri Daha Coğrafi İşaret Alarak Tescillendi VANTB’nin tescillediği Gevaş Fasulyesi’nde bulunan yüzde 2,5 …

Bir Yorum

  1. Allah bellalarını versin mecbur olmasam asla binmem adana van arası en kisa mesafeyim 370 kestim böyle saçmalık olamaz ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir