Van Haberleri
Van TSO'da Sular Durulmuyor

Van TSO’da Sular Durulmoyur

Van TSO’yu eleştirdiği için Disiplin Kurulu’na sevk edilen Fahrettin Beyazelma’ya destek olmak isteyen 14 iş adamı, yayımladıkları duyuru ile aynı eleştirilere katıldıklarını ve kendilerinin de disipline sevk edilmesini istedi.

Van TSO’yu eleştirdiği için Disiplin Kurulu’na sevk edilen Fahrettin Beyazelma’ya destek olmak isteyen 14 iş adamı, yayımladıkları duyuru ile aynı eleştirilere katıldıklarını ve kendilerinin de disipline sevk edilmesini istedi. VAN Ticaret ve Sanayi Odası, sosyal medyada oda hakkında eleştiride bulanan Fahrettin Beyazalma isimli üyesi hakkında disiplin soruşturması başlatmıştı.

Disipline sevk etme yazısı, Disiplin Kurulu Başkanı Veysel Durmaz, üyelerden Ayhan Işık, Zeki Aslan, Abdurrahman Bayram, M.Besim Özgül ve Özcan Bayram imzasıyla verilmişti. Fahrettin Beyazalma da kendisi hakkında verilen disipline sevk etme yazısını sosyal medyada yayınlayarak eleştirmişti. 

FAHRETTİN BEYAZALMA’YA İŞ ADAMLARINDAN DESTEK

Van Ticaret ve Sanayi Odası’na ve yönetime yönelik yaptığı eleştiriler nedeniyle Disiplin Kurulu’na sevk edilen Fahrettin Beyazalma’ya 14 iş adamı “Bizler Meclis Üyesi arkadaşımız Sn.Fahrettin Beyazalma’nın herhangi bir disiplin suçu işlediğine inanmıyoruz ve böyle bir iddiayı bile kabul etmiyoruz. Bundan sonrada bu ve benzeri konularla ilgili yaşanacak olan sorunları kamuoyu ile paylaşacağımızı belirterek bu konularda varsa böyle bir suç, bizlerde bu suçu işlediğimizi peşinen belirterek arkadaşımızın işlediği suçun altına imzamızı atıyor ve hepimizin disiplin kuruluna sevk edilmesini talep ediyoruz” şeklinde ifadelerin de yer aldığı bir duyuru yayınlayarak destek verdi. 

Kamuoyuna hitaben yayımlanan duyuruda şöyle denildi; 

Bizler aşağıda imzası bulunan Van TSO Meclis üyeleri olarak, bir meclis üyesi arkadaşımız Sn.Fahrettin Beyazelma’nın Sosyal medya hesapları üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar gerekçe gösterilerek disiplin kuruluna sevk edilmesinden dolayı bu konuda kamuoyunu aydınlatmaya yönelik bir açıklama yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Başta özellikle şunun bilinmesini isteriz ki, bizler Van’ın tüccar, esnaf ve sanayicilerinin temsilcileri olarak seçildik bu konuda hiçbir zaman fevri davranmadık ve her zaman bu bilinçle hareket ettik. Seçim çalışmaları döneminde de tüm esnaflarımıza, üyelerimize ve Van halkına şeffaflık, dürüstlük ve hesap verilebilirlik sözü verdik. Bizler her zaman odamızın siyaset üstü bir kurum olduğunu ve hiçbir şekilde siyasete bulaştırılmaması gerektiğini defalarca mecliste dile getirdik.

Bu nedenle; esnaflarımızın temsilcileri olarak zaman zaman Van TSO meclisinde zaman zaman sosyal medya hesaplarımız üzerinden ve zaman zamanda çeşitli platformlarda odamızın yönetim kurulu tarafından açıklanan bütçe tablolarına ve yapılan aşırı israf ve gereksiz harcamalara ve tarafsızlığının yitirilmesine Van halkı adına şerhimizi koyduk. Odamızın tarafsızlığı, itibarı, güvenilirliği ve kurumsal kimliği hepimiz açısından oldukça değerlidir. Bir yılı aşkın bir süredir ve özellikle son dönemlerde her ay ciddi bir bütçe açığı veren ve tarafsızlığını yitiren bir oda Van esnaf, tüccar ve sanayicileri adına bizleri oldukça endişelendirmektedir. Bu nedenle zaman zaman temsilci olmanın vermiş olduğu sorumluk gereği ve şeffaflık adına kamuoyuyla paylaşımlarımız olmuştur.

Meclis üyesi arkadaşımız Sn.Fahrettin Beyazelma’nın odanın bütçesine ve tarafsızlığa yapmış olduğu eleştirilerinden dolayı disiplin kuruluna sevk edilmesini Van tüccar, esnaf ve sanayicileri adına utanç verici buluyoruz. Ve durumu şiddetle kınıyoruz. Bizler arkadaşımızın herhangi bir disiplin suçu işlediğine inanmıyoruz ve böyle bir iddiayı bile kabul etmiyoruz. Bundan sonrada bu ve benzeri konularla ilgili yaşanacak olan sorunları kamuoyu ile paylaşacağımızı belirterek bu konularda varsa böyle bir suç, bizlerde bu suçu işlediğimizi peşinen belirterek arkadaşımızın işlediği suçun altına imzamızı atıyor ve hepimizin disiplin kuruluna sevk edilmesini talep ediyoruz. 

DUYURU 14 İŞADAMININ İMZASI İLE YAYIMLANDI

Duyuruda Fariz Borazan, Tahsin Kardaş, Ramazan Yorulmaz, İsmail Elma, Necip Türkmen, İsmail Güleşçe, Ubeyit Aslantosun, Mehmet Karataş, Reşit Takar, Kazım Can, Fahrettin Beyazelma, Şükrü Teknaz, Hüseyin Abi ve Ümit Güneş’in imzaları yer aldı.

Kaynak; Van Postası Haber Gazetesi

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.