son dakika haber vanlı nihat hoca

VAN TSO Seçim Tarihi ve Yeri Belli Oldu!

VAN TSO seçim tarihi ve yeri belli oldu! İşte seçim tarihi ve yeri…

22 Ekim 2022 Cumartesi günü yapılan Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Beyaz Liste Adayı Zahir Kandaşoğlu 10, Mavi Liste Adayı Necdet Takva ise 9 grup kazanmıştı. Van TSO seçimlerinde 19 Gruptan 10. Grubu alan Zahir Kandaşoğlu, Van TSO’nun yeni başkanı oldu.

Beyaz Liste Adayı Zahir Kandaşoğlu’nun Van TSO seçimlerini kazanmasından sonra Mavi Liste Adayı Necdet Takva, 1. Grup Tarım ve Hayvancılık grubunda seçim sonuçlarına itiraz etmiş ve İpekyolu İlçe Seçim Kurulu itirazı kabul edip seçimlerin yenilenmesi kararı vermişti.

Beyaz Liste Adayı Zahir Kandaşoğlu ve Faruk Biner’in seçim sonuçlarına yapılan itirazları İpekyolu İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedilmişti.

VAN TSO 1. MESLEK GRUBU SEÇİMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

İpekyolu 2. ilçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından alınan karar ile Van TSO 1. Meslek Grubu olarak bilinen Tarım ve Hayvancılık Grubu seçimleri 17 Aralık 2022 Cumartesi Saat 09.00 ve 17.00 arasında Van TSO salonunda yapılacak.

Tamamlanan seçimleri takiben oluşan meclis 24 Aralık günü Meclis Başkanlık Divanını, Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri ile genel kurul delegelerini kendi aralarında seçecektir.

Ayrıca mahkemeden çıkan karar gereği 1.grupta mevcut liste güncellenecek. 

KAYNAK: GAZETEVAN

İlginizi Çekebilir

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu!

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu! AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir