Van Tanıtım Günleri İstanbul’da Başladı

Van Tanıtım Günleri İstanbul’da Başladı


Van Dernekler Federasyonu tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Van Tanıtım Günleri İstanbul Yeni Kapıda ziyaretçilere kapılarını açtı.

Düzenlenen etkinliğe, Van İşadamları Derneği, Van Vakfı ve Erciş Vakfı, Kocaeli VANFED, Bursa VANFED başta olmak üzere birçok dernek destek verdi.

Van yerel ürünleri başta olmak üzere sergilenen ürünlere yoğun ilgi oldu.

Saat 15”te resmi açılışı yapılan etkinliğe CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ülkü Sakallı, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yanar, Deva Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahriman, Toros Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Ahmet Özer, Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ferhat Dağ, İstanbul Doğu ve Güneydoğu Dernekler Platformu Başkanı  A. Hekim Daş, Van Dernekler Federasyon Başkanı Fatih Yağız, Vanlı sivil toplum örgütleri başkanları, Siyasi parti temsilcileri ve birçok davetli katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar stantları gezdi.

Açılış konuşmasında bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Fatih Yağız, Van Valisi ve belediye başkanlarına sitem ederek kurumların ilgisizliğinden yakındı.

‘Ben Değil Biz Olma Anlayışı ile Yola Çıktık’

Yağız,”  Ne kadar zengin bir coğrafyada oturduğumuzun farkında olmamız gerekiyor .Turizm cazibe merkezi olan ilimiz ne yazık ki metropol şehirlerde yeterince tanıtılmamıştır. Bu durumu düzeltmek için bugün ilk adımı atmış bulunuyoruz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kadim Şehrimiz, güneşin Başkenti Van’ımızı en iyi şekilde temsil ederek 1’ci Van Tanıtım Günlerini yapmaktayız.  Bu organizasyonda emeği geçen bütün dernek başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, sağ olsunlar var olsunlar. Biz bu yola çıkarken ben değil, biz olma’ anlayışıyla, halkımızın hizmetinde olacağız demiştik. Her zaman söylediğim gibi, bizim amacımız Vanlıların birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini sağlamaktır. Van Dernekler Federasyonu, hangi düşüncede insanlarımız olursa olsun, bütün Vanlıların federasyonu olacaktır demiştik.

Siyaseten ve kamuda payımızı alabilmemiz için, sivil toplum kuruluş yapımızın bize çizdiği sınırlar çerçevesinde, Vanlıların hak ettiği temsiliyeti mutlaka ve mutlaka alacağız. Biz bundan sonra yönetilen değil yöneten olacağız, Bu da böyle bilinsin. Paydaşlarımız olan Van Vakfı, Van İş Adamları Derneği Erciş Vakfı Kocaeli ve Bursa Federasyonlarımızla birlikte konsensüs kurarak,  hareket edeceğimizi söylemiştik.

Bugün bu paydaşlarımızla beraber tanıtım günlerini yapıyoruz. Özelikle Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’a çok teşekkür ediyorum. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’a, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a ve Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı hemşerimiz Ozan İş beye çok ama çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin.

Bir hususu daha sizlere arz etmek isterim. Keşke Van Valimiz de diğer İllerin valileri gibi bu alanda olmuş olsaydı. Van Valimizin burada olmamasının sonucu olarak da bir çok belediye ve kurumlarımız maalesef gelmekten vazgeçmiştir. Şükürler olsun, bizim hem tarlada izimiz var, hem de harmanda yüzümüz var. ’’dedi. 

4 gün sürecek etkinlik Mustafa Ceceli ve yerel sanatçıların konserleri ile devam edecek.

Video/Haber: Yeni Doğu Gazetesi

Diğer Güncel Haberler İçin TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

MHP Van Milletvekili aday adayları belli oldu!

MHP Van Milletvekili aday adayları belli oldu! Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 28. Dönem Milletvekili Genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir