Van Mutfak Gurme Fuarı Yarın Kapılarını Açıyor!

Van Mutfak Gurme Fuarı Yarın Kapılarını Açıyor!

Van Mutfak Gurme Fuarı yarın kapılarını açıyor!

Van Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Van’da ilk kez düzenlenecek olan Van Mutfak Yöresel Ürünler Gurme Fuarı yarın kapılarını açıyor.

Van’ın coğrafi işaretli ve yöresel ürünlerinin yanı sıra 81 ilin eşsiz lezzetleri bu fuarda yer alacak.

3 gün boyunca devam edecek olan gurme fuarının yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Coğrafi işaret tescilli ürünlerin yanı sıra, yemekler, bakliyat, hububat, baharat, yağ, et ve et ürünleri, unlu mamuller, çikolata, şekerleme, dondurma, süt ve süt ürünleri, kahve, çay ve ekipmanları, kahvaltı ürünleri, donmuş gıdalar, kuru gıdalar ve konserve gibi ürün gruplarının yer alacağı Van Mutfak Yöresel Ürünler Gurme Fuarı yarın kapılarını açacak.

Van Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi‘nde düzenlenecek olan Van Mutfak Yöresel Ürünler Gurme Fuarı, 17 Eylül’e kadar devam edecek.

Van’da ilk kez düzenlenecek olan fuara nihai tüketici, yiyecek ve içecek toptancıları, gıda ve içecek perakendecileri, oteller ve turizm tesisleri işletmecileri, cafe, restoran ve bar işletmecileri, fastfood zincirleri, kantin ve büfe işletmeleri, bakkaliye grubu, ulusal marketler, yerel marketler, yemek fabrikaları ve catering firmaları, sağlık kuruluşları ve eğitim kurumları gibi kişi, firma ve kurumlar katılım sağlayabilecek.

Etkinlik turizmi olarak da değerlendirilen gastronomi festivalleri ve yöresel ürünlerin tanıtımı için gerçekleştirilen fuarlar son dönemlerde gastronomi turizminin gelişiminde önemli bir paya sahip olurken, özellikle turizmin çeşitlendirildiği günümüzde, birçok destinasyon, turizmdeki payını artırmak ve gelen turist profilini çeşitlendirmek için farklı turistik etkinliklere kapılarını açıyor.

Bu kapsamda harekete geçen Van Ticaret ve Sanayi Odası, turistlerin yeni deneyimler için daha çok katılım gösterdiği etkinlikler haline gelen, gastronomi festivalleri kapsamında bölgesel ya da bölgeye özgü ürünleri hem ulusal hem de uluslararası düzeyde tanıtmayı amaçlıyor.

Van‘da ilk kez düzenlenecek olan Yöresel Ürünler ve Gurme Fuarı’nda coğrafi işaretli ürünler, yöresel ve benzersiz ürünlerin katılımcıların hizmetine sunarak eşsiz bir deneyim yaşamalarını sağlamak, Van’ın ve bölgenin turizm potansiyeline katkı sunulması hedefleniyor.

Yapılacak olan etkinliklerle şehrin görünmeyen yüzü katılımcılara tanıtarak daha önce yaşamadıkları bir deneyimle baş başa kalmalarını sağlamak ve katılımcıların etkin rol alacağı bir içerikle şehrin ve bölgenin ulusal ve uluslararası medyada yer almasına vesile olması hedeflenirken, gerçekleştirilecek kısa film ve reklam çalışmalarıyla da katılımcı firmaların tanıtımını ve bilinirliğini arttırılması amaçlanıyor.

Yarın Van Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılışı yapılacak olan Van Mutfak Yöresel Ürünler Gurme Fuarı’nın yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

FUAR KAPSAMI

Coğrafi İşaret Tescilli Ürünler, yemekler, Bakliyat, hububat, baharat, yağ, et ve et ürünleri, unlu mamuller, çikolata, şekerleme, dondurma, süt ve süt ürünleri, kahve, çay ve ekipmanları, kahvaltı ürünleri, donmuş gıdalar, kuru gıdalar ve konserve gibi ürün grupları oluşturacak.

FUARIN ZİYARETÇİ PROFİLİ

Nihai tüketici, yiyecek ve içecek toptancıları, gıda ve içecek perakendecileri, oteller ve turizm tesisleri işletmecileri, cafe, restoran ve bar işletmecileri, fastfood zincirleri, kantin ve büfe işletmeleri, bakkaliye grubu, ulusal marketler, yerel marketler, yemek fabrikaları ve catering firmaları, sağlık kuruluşları ve eğitim kurumları gibi kişi, firma ve kurumlardan oluşuyor.

FUARIN AMACI

Etkinlik turizmi olarak da değerlendirilen gastronomi festivalleri ve yöresel ürünlerin tanıtımı için gerçekleştirilen fuarlar son dönemlerde gastronomi turizminin gelişiminde önemli bir paya sahip olmuştur.

Özellikle turizmin çeşitlendirildiği günümüzde, birçok destinasyon, turizmdeki payını artırmak ve gelen turist profilini çeşitlendirmek için farklı turistik etkinliklere kapılarını açmışlardır. Bu festivaller içerisinde gastronomi festivalleri de turistlerin yeni deneyimler için daha çok katılım gösterdiği etkinlikler haline gelmiştir.

Gastronomi festivallerinin temel amacı ise bölgesel ya da bölgeye özgü ürünleri hem ulusal hem de uluslararası düzeyde tanıtmaktır.

Şehrimizde düzenlenecek olan “Yöresel Ürünler ve Gurme Fuarı” da coğrafi işaretli ürünlerimizi, yöresel ve benzersiz ürünlerimizi katılımcıların hizmetine sunarak eşsiz bir deneyim yaşamalarını sağlamak ve ilimizin ve bölgemizin turizm potansiyeline katkı sunmaktır.

FUARIN İÇERİĞİ

Yapılacak olan etkinliklerle şehrin görünmeyen yüzünü katılımcılara tanıtarak daha önce yaşamadıkları bir deneyimle baş başa kalmalarını sağlamak ve katılımcıların etkin rol alacağı bir içerikle şehrin ve bölgenin ulusal ve uluslar arası medyada yer almasına vesile olmak. Gerçekleştirilecek kısa film ve reklam çalışmalarıyla da katılımcı firmaların tanıtımını ve bilinirliğini artırmak.

KATILIMCI PROFİLİ

 • Yöresel Yemekler
 • Coğrafi İşaret Tescilli Ürünler
 • Atıştırmalık ürünler
 • Baharat
 • Bitkisel yağlar
 • Dondurulmuş gıda
 • Et ve et ürünleri
 • Gurme ürünler
 • Hububat, bakliyat ürünleri
 • Konserve 
 • Meyve, kuru meyve ve sebzeler
 • Organik, sürdürülebilir ve glütensiz ürünler
 • Süt ve süt ürünleri
 • Şarküteri ve hazır gıda ürünleri
 • Şekerleme, bisküvi ve unlu mamüller
 • Temel gıda ürünleri
 • Vegan & vejetaryen ürünler
 • Yaş meyve sebze
 • Zeytin, Zeytinyağı

İçecekler

• Alkolsüz içecekler
• Çay ve kahve

İlginizi Çekebilir

TOKİ Açık Artırma İle Van Dahil 42 İlde Konut Satacak

TOKİ Açık Artırma İle Van Dahil 42 İlde Konut Satacak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir