Van Mutfağına Tescilli Dokunuş

Van Mutfağına Tescilli Dokunuş Van Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO) ile Van Aşçılar ve Pastacılar Derneği (VANPAD) işbirliğinde, coğrafi işaret tescili yapılan yöresel ürünlerimiz (otlu peynir, kavut ..vb) 20 farklı şekilde yorumlanarak yeni tad ve lezzetler oluşturuldu.

Tescilli ürünlerimizi muhteşem lezzetlerle buluşturarak yeni bir pazarlama alanı oluşturulmasının amaçlandığı tanıtım toplantısına; Van TSO Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerimi, Kadın Girişimciler Kurulu ile Van Aşçılar ve Pastacılar Derneği üyeleri katıldı.

Tanıtımla ilgili konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yöresel mutfakların büyük ilgi gördüğünü belirterek, ekonomiye katma değeriyle ilgili bilgiler verdi.

Van Mutfağına Yeni Katılan 20 Çeşit Yemek

VANPAD yetkilileri de coğrafi işaretli ürünlerden (Otlu Peynir, Kavut, Murtuğa..vb) hazırlanan yemeklerle (kavutlu içli köfte, otlu peynirli börek, otlu peynirli su böreği, otlu peynirli biber dolması, kavutlu homus, otlu ve kavutlu ciz kek, kavutlu tramisu vb) ilgili bilgiler paylaştı.

Dünyada alternatif turizm çeşitleri içerisinde gastronomi artık ön plana çıkıyor. Turizm gelirlerinin önemli bir kısmı gastronomiden sağlanıyor. Bu anlamda, Van’da coğrafi işaretli ürünlerle 20 yeni yemek hazırlanması kıymetlidir, kentin turizmine katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

#VanYemekler#VanMutfağı#TescilliÜrünler

İlginizi Çekebilir

MHP Van Milletvekili aday adayları belli oldu!

MHP Van Milletvekili aday adayları belli oldu! Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 28. Dönem Milletvekili Genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir