Van Kuralarının da Çekildiği Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Kuraları Tamamlandı

Van Kuralarının da Çekileceği Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Kuraları Başladı

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 11 bin 317 işçi alımı için kuralar dün itibariyle başladı.

Saat 10.00-18.00 arasında gerçekleşen kuranın sonuçları, Bakanlığın resmi adresinden ilan edilecek.

İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, bugün de devam edecek.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı canlı kura çekimini kaçıran adaylar, sonuçlar ve nihai isim listesinin ilan edileceği saati merak ediyor.

Peki, Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ve isim listesi ne zaman açıklanacak?

Canlı kura çekilişini kaçıran adaylar, bakanlığın resmi adresinden 28 Aralık tarihli işçi alımı kura sonuçlarını ve isim listesini öğrenebilecek.

KURA SONUÇLARI NASIL SORGULANACAK?

İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda gerçekleştirildi.

Kura çekilişi Bakanlığın YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlandı.

Kura sonuçları aynı gün saat 22:00’den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr  internet adresinden ilan edilecektir.

28 ARALIK’TA KURA ÇEKİMİ YAPILAN İLLER

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 10:00’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilmiş olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlandı)

29 ARALIK SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı kura çekimi Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda  Bakanlığın Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşecek. 

Kura çekimi sabah saat 10.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

KURA ÇEKİMİ CANLI YAYINDA ÇEKİLECEK

Kura çekilişi Bakanlığın YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacağından, kuraya katılımcı alınmayacaktır.

29 ARALIK KURA ÇEKİMİ YAPILACAK İLLER

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:00’da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

İŞÇİ ALIMI İÇİN BRANŞ VE KADRO DAĞILIMI

İlana göre, Sağlık Bakanlığı’nın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 5 bin 80 temizlik görevlisi, 3 bin 559 güvenlik görevlisi (silahsız), 791 klinik destek elemanı, 604 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, 275 elektrikçi, 188 boyacı, 121 marangoz, 284 ısıtma ve sıhhi tesisatçı, 261 bilgisayar sistem kurulum, bakım, onarım ve arıza giderme elemanı, 154 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı olmak üzere toplam 11 bin 317 sürekli işçi alınacak.

İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Sabah

İlginizi Çekebilir

Sözleşmeliye Kadro Teklifi Meclis Komisyonundan Geçti!

Sözleşmeliye Kadro Teklifi Meclis Komisyonundan Geçti! TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen teklifle birlikte, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir