Van Kitap Fuarına Rekor Ziyaret

Van Kitap Fuarına Rekor Ziyaret

Van Kitap Fuarına Rekor Ziyaret

Van’da bu yıl 2.si düzenlenen ‘Van Kitap Fuarı’ rekor ziyaretçi sayısıyla sona erdi. Fuarı, 10 günde yaklaşık 250 bin kitapsever ziyaret etti.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük kitap fuarı olma özelliğini taşıyan ‘Van Kitap Fuarı’na ilgi beklenenin üzerinde oldu. Organize Sanayi Bölgesi Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki kitap fuarına Vanlılar adeta akın etti. Bu yıl 2.si düzenlenen ve dün akşam sona eren kitap fuarı rekorla tamamlandı. 7 Aralık’ta kapılarını açan Van Kitap Fuarını 10 günde yaklaşık 250 bin kişi ziyaret etti.

150 Yayınevinden 150 Yazar

Ünlü yazarları okuyucularıyla buluşturan fuarda; söyleşi, panel ve çocuk aktiviteleri gibi birçok etkinlik yer alırken, 100’e yakın yazar ise okurlarıyla imza günleri gerçekleştirdi. 150 yayınevi ve 150 yazarın katıldığı fuar alanına Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz servis hizmeti de verildi. Yine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli şekilde yürütülen çalışma ile hafta içerisinde okullarından fuar alanına 25 bin öğrenci ücretsiz olarak taşındı.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yılki ilk kitap fuarını yaklaşık 150 bin kitapsever ziyaret etmişti.

Van’daki diğer gelişmeler için  Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

Van Büyükşehir’in Mavi Şehir Projesi Kapsamında Arsa Satışları Başladı

Van Büyükşehir’in Mavi Şehir Projesi Kapsamında Arsa Satışları Başladı Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Edremit ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir