Van Kitap Fuarı Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük Kitap Fuarı olan ‘Van Kitap Fuarı’ 13-22 Aralık tarihleri arasında 3. kez kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi ve Van Valiliği öncülüğünde, Organize Sanayi Bölgesi Fuar ve Kongre Merkezinde 13-22 Aralık tarihlerinde açık olacak olan Van Kitap Fuarı, 10 gün boyunca okuyucular ile yayın evleri ve yazarları buluşturacak. 

Van Kitap Fuarı 2019
Van Kitap Fuarı 3. Kez Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Can Yayınları, Türkiye İş Bankası Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Doğan Yayınları, Tük Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu yayınları başta olmak üzere 120 farklı yayınevinin katılacağı fuara ünlü yazarlar Ataol Behramoğlu, Ahmet Ümit, Ahmet Şimşirgil, Ahmet Günbay Yıldız, Abdurrahman Dilipak, Emine Şenlikoğlu, Kahraman Tazeoğlu, Vahdettin İnce, Vehbi Vakkasoğlu, Emre Dorman ve Selim Temo olmak üzere 51 yazar ve şair katılım sağlayacak.

10 gün sürecek olan kitap fuarına Büyükşehir Belediyesi tarafından Edremit Kent Meydanı, Şişli Öğretmenevi, Hz. Ömer Camii ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kampüs alanı olmak üzere 4 noktadan da her saat başı ücretsiz servis kaldırılacak. Aynı zamanda merkez ilçeler başta olmak üzere farklı okullardan 25 bin öğrenci de belediyeye ait araçlarla fuar alanına ücretsiz olarak taşınacak.

Vanlı kitapseverlerin büyük bir heyecanla beklediği fuarın resmi açılış töreni 13 Aralık Cuma günü yapılacak ve her gün 10.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Geçtiğimiz yıl 2.si düzenlenen Van Kitap Fuarını yaklaşık 250 bin kişi ziyaret ederken, bu yıl ise 500 bin kişinin ziyaret etmesi hedefleniyor.

Bu yıl 3. sü düzenlenecek olan Van Kitap Fuarı hakkında Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve İşler Daire Başkanı Tevfik Tepe; Fuara İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi birçok ilden 150’nin üzerinde yayın evi ve kitap evi katılım sağlayacağını, geçen yıl 250 bin kişinin ziyaret ettiği rakamın daha da üzerine çıkmayı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile eş güdümlü olarak geçen yıl fuara taşıdıkları öğrenci sayısını 25 bin’den 30 bine çıkarmayı da hedeflediklerini belirtti.

Van Kitap Fuarı 2019
Van Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Tevfik Tepe

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi

Van Edremit’te Sıradışı Bir Etkinlik

Sosyal belediyeciliğe önem veren Van Edremit Belediyesi, Kent Meydanında düzenlenen basketbol ve penaltı yarışması ile …

Bir Yorum

  1. Standlarda nasıl görev alabiliriz bir bilginiz var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir