Van Kedisini Dünya'nın En İyi Bestecisi Tanıtacak

Van Kedisini Dünya’nın En İyi Bestecisi Tanıtacak

Güzelliği ile Dünyaya ün salan Van Kedisini Dünya’nın En İyi Bestecisi Tanıtacak.

Kariyeri boyunca 17 müzikale imza atan, New York Times tarafından “ticari açıdan tarihin en başarılı bestecisi” olarak gösterilen Andrew Lloyd Webber, Van Kedisi Birliği başkanı oldu. 

Dernek, Van Kedilerinin tanıtılması konusunda çalışmalar yürütüyor.

Webber’in 2015 yılında yayımladığı, kedisi Fez ile yüzerken görüntülendiği video sosyal medyada büyük ilgi görmüştü. Van Kedileri, iyi yüzücü olmalarıyla biliniyor.

Andrew Lloyd Webber kimdir?

Andrew Lloyd Webber, Baron Lloyd-Webber 22 Mart 1948’de doğdu. İngiliz besteci ve müzikal tiyatro emprezaryosu Webber, kariyeri boyunca 17 müzikale imza atmıştır. 2001’de New York Times tarafından “ticari açıdan tarihin en başarılı bestecisi” olarak gösterilmiştir. Müzikallerinden bazıları West End’de ve Broadway’de 10 yılı aşkın süre sahnelenmiştir.

The Phantom of the Opera müzikalinin The Music of the Night, Jesus Christ Superstar müzikalinin I Don’t Know How to Love Him, Evita müzikalinin Don’t Cry for Me, Argentina, Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat müzikalinin Any Dream Will Do ve Cats müzikalinin Memory şarkıları müzikallerinin dışına çıkarak hit olmuş ve farklı sanatçılar tarafından kaydedilmiş şarkılarından bazılardır.

7 Tony ödülü, üç Grammy ödülü, bir Oscar ödülü, bir Emmy ödülü, 6 Olivier ödülü ve bir Altın Küre ödülü sahibidir. 1992 yılında müziğe katkılarından ötürü Kraliçe II. Elizabeth tarafından şövalye ilan edilmiştir.

Really Useful Group adlı şirketi, Londra’nın en büyük tiyatro işletmecilerindendir. Bazı yapımcılar, Lloyd Webber müzikallerini Really Useful Group lisansıyla İngiltere’nin farklı yerlerinde sahnelemekte ve turnelere çıkmaktadır. Lloyd Webber ayrıca sahne sanatları eğitimi veren Arts Educational Schools, London adlı özel kuruluşun başkanıdır

Kaynak; Finans Gündem

Van’daki diğer güncel haberler için TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Van Büyükşehir’in Mavi Şehir Projesi Kapsamında Arsa Satışları Başladı

Van Büyükşehir’in Mavi Şehir Projesi Kapsamında Arsa Satışları Başladı Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Edremit ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir