Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Promosyonu İhalesi Sonuçlandı

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gerçekleştirdiği maaş promosyonu ihalesi sonuçlandı.

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 14 Kasım 2022’de gerçekleştirdiği maaş promosyonu ihalesi sonuçlandı. İhaleye katılan bankaların vermiş olduğu tekliflerin öğretmenlerle ve milli eğitim çalışanlarıyla alay eder düzeyde olduğu görüldü.

 Geçtiğimiz aylarda Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü, artan enflasyonla birlikte maaş promosyon tutarlarının güncellenmesine, yapılan anlaşmaların revize edilmesine karar verdi.

Müdürlük, 3 yıl için ve minimum 25.000 TL’den başlayacak ve tekliflerin 500’er lira olarak artırılacağı promosyon ihalesi yapmaya karar verdi.

İhale Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İpekyolu, Tuşba, Edremit ve Bahçesaray İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle toplam 11 bin personeli kapsıyordu. İhale sonucuna göre en düşük teklif 3 yıl için 3 bin 600 lira olarak Ziraat Bankasından en yüksek teklif ise yine 3 yıl için 15 bin lira olarak Akbank tarafından geldi.

Edinilen bilgiye göre komisyon tutarları oldukça az bularak ihaleyi ileri bir tarihte tekrar yapılmak üzere erteledi. 

Birçok ilde ve ilçede yapılan maaş promosyon anlaşması sonrasında 30-35 bin liranın üzerinde ödeme alınırken Van’da 11 bin üzerinde bir personeli kapsayacak bu ihalede teklif edilen miktarlar memnun edici olmaktan uzak, alay edercesine yapılmış teklifler olarak değerlendirilmektedir.

Konuyla ilgili olarak Türk Eğitim Sen Van Şube Başkanı Selçuk Yürektürk, ”İpekyolu, Tuşba, Edremit, Bahçesaray ve il milli eğitim için yapılan promosyon ihalesine katıldık.

Bankalar tarafından teklif edilen komik rakamları diğer sendika temsilcileriyle birlikte hareket ederek kabul etmedik.

Ocak ayında güncellenecek maaşlarla birlikte yeniden ihale yapılacaktır. Kanunun takipçisi, eğitim çalışanların yanındayız.” açıklamasında bulundu.

Yeni ihalenin ocak ayındaki maaş zammından sonra yapılması ve 35 bin liranın altında bir anlaşmaya imza atılmaması bekleniyor. 

Kaynak: ÖğretmenMeb.Com

İlginizi Çekebilir

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu!

Van’da Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Kesin Listesi Belli Oldu! AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir