Van İl Hıfzıssııhha Kurulundan Yeni Yasaklar!

Van Valiliği İl Hıfzısıhha kurulu tarafından koronavirüse karşı alınan yeni tedbir kararları duyuruldu.

DÜĞÜN VE NİKAH 1 SAAT İÇİNDE TAMAMLANACAK

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada toplu etkinlikler hakkında bilgi verilirken “İlimiz sınırları içerisinde sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinlikler yapılmayacaktır. Düğün ve nikâhlar aynı gün içerisinde en fazla 1 saat içerisinde tamamlanacaktır. Düğün salonlarında sandalye/koltuk düzeni fiziki mesafe koşullarına uygun ve dans/oyun pisti/alanlarını da kapatacak şekilde oluşturulacaktır.” denildi.

HER TÜRLÜ İKRAM YASAKLANDI

Düğünlerde ikram edilen yiyecek ve içeceklere de yasaklama geitirlirken, “Düğün ve nikâhlarda toplu yemek verilmesi de dâhil olmak üzere her türlü yiyecek içecek servisi/ikramı (paketli su servisi hariç) yapılmayacaktır. Bu şekilde gerçekleştirilecek düğünlerde oyun/dans gibi faaliyetlere kesinlikle yapılmayacaktır.” cümlelerine yer verildi.

65 YAŞ ÜSTÜ VE 15 YAŞ ALTINA DÜĞÜN İZNİ YOK

65 yaş üstü ve 15 yaş altı kişiler için de bazı kısıtlamalr getirilirken, “Gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 15 yaş altı çocuklar düğünlere ve nikâh merasimlerine katılmayacaktır. İlimiz genelinde her düğün veya nikâh merasimine en az bir kamu görevlisinin (kolluk, zabıta vb.) görevlendirilecek ve denetim faaliyetlerine ağırlık verilecektir. İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra düğün ve nikâhlarda, bu Karar ile düzenlenen hususlar dışında Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından belirlenmiş/belirlenecek kurallara/tedbirlere eksiksiz uyulacaktır.” açıklamasında bulunuldu. 

KAMU KURUMLARINDA DA İKRAM YASAKLANDI

Yapılan açıklamada, kamu kurumlarına da dikkat çekilirken şu cümlelere yer verildi: “Kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmetleri hariç olmak üzere kişilere (personel, ziyaretçi ya da hizmet almak için bulunan vatandaşlarımız da dâhil) hiçbir şekilde yiyecek içecek (paketli su servisi hariç) ikramı yapılmayacaktır.”

Wan Haber

İlginizi Çekebilir

van göç idarasi personel işçi alımı

11’i Van Olmak Üzere Göç İdaresi 60 Personel Alacak

11’i Van Olmak Üzere Göç İdaresi 60 Personel Alacak İç Göç İdaresi Başkanlığı tarafından 60 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.