Son Dakika
van haber son dakika

Van İl Afad Müdürü Değişti!

Van İl Afad Müdürü Değişti!

Van AFAD Müdürü Ali İhsan Körpeş, Hatay Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne atandı.

Başarılı çalışmaları ile gündemde olan Van AFAD Müdürü Ali İhsan Körpeş, son yaşanan depremde yaptığı başarılı organizasyon ve çalışmalardan dolayı Hatay’a ataması yapıldı.

Kurumun Sosyal Medya Hesabından Yapılan Açıklamasında;

‘Bakanlık Makamının 29/12/2020 tarih ve 181939 sayılı oluru ile İl Müdürlüğümüzde 2,5 yıldır İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak görev yapan Sn.Ali İhsan Körpeş, 13/04/2023 tarih ve 545865 sayılı Bakanlık Makamının oluru ile Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atanmıştır.

13/04/2023 tarih ve 545865 sayılı Bakanlık Makamının oluru ile İl Müdürlüğümüze, Van Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürü kadrosunda görev yapan Sn. Mehmet Ulutaş, Van İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak atanmıştır.’ ifadelerin yer verildi.

Körpeş görev değişikliği hakkında yaptığı açıklamada,

Van‘a Veda Etmek Zordur. 2011 yılında yaşanan depremlerde Arama Kurtarma Ekibi ile geldiğim Van’a 10 yıl sonra İl Müdürü olarak gelmem güzel bir tevafuktu. 2.5 yıldır süren görevim,  “Hatay İl Mudürlügü” görevine atanmam nedeniyle tamamlanmıştır.

Bu süre zarfında; başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere, desteğini esirgemeyen tüm Van’lı kardeşlerime teşekkür ederim. Vanımıza hizmet etmek benim için gurur vesilesidir.

Haklarınızı helal ediniz.” ifadelerini kullandı.

Körpeş’in yerine Van AFAD Arama ve Kurtarma Birlik Müdürü olarak görev yapan Mehmet Ulutaş atandı.

Kaynak: Van Hakimiyet

İlginizi Çekebilir

İran açıkladı: Van’a yeni sınır kapısı açılıyor…

İran açıkladı: Van’a yeni sınır kapısı açılıyor… Türkiye-İran arasında ekonomik ilişkileri güçlendirecek yeni adımlar atılıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir