Van Ferit Melen Hava Limanı

Van Hava Limanı En Keyifli İniş Yapılan Alanlardan

Van Hava Limanı En Keyifli İniş Yapılan Alanlardan

Habertürk yazarı Güntay Şimşek, pilotların en zevkli ve en riskli iniş yaptığı Hava Limanlarını değerlendirdiği yazdığı yazısında Van Hava Limanın pas geçmedi.

İşte o yazıdan başlıklar

‘Yaklaşık 10 yıldır her sene geleneksel olarak pilotlarla anket yaparak en güzel iniş yapılan havalimanlarını belirliyor. En son yaptıkları listenin ilk 10’da Türkiye’den bir havalimanı yok. Hatta Hong Kong, Singapur, Maldivler, Cape Town, Rio De Janeiro gibi inişte manzarasıyla dikkat çeken havalimanları da yok. Ancak ilk 10’da olmasa bile Beykoz üzerinden İstanbul Boğazı’na paralel uçuşla gelip, 3 köprüyü aynı anda izleyerek Atatürk Havalimanı’na Ataköy üzerinden yaklaşıp, 23 pistine teker koyulurken ortaya çıkan görsel şölenin eşsiz olduğunu düşünüyorum. Türk Hava Yolları başta olmak üzere yerli ve yabancı şirketlerde uçan pilotların da benim bu görüşeme katılacağını sanıyorum.

İstanbul Boğazı dışında, “Türkiye’de pilotların iniş esnasında beğendiği hangi havalimanları var” diye araştırdığımda Dalaman ve Van Havalimanları en fazla dikkat çekenler oldu. Her pilot manzaraya bayılmıyor veya inişte görsel şölenler karşısında büyülenmiyor. Hatta bazılarının dikkatini bile çekmiyor. Fakat ben bu tür hassasiyetleri olduğunu bildiğimi pilot dostlarımı aradığımda Türkiye’de İstanbul dışında iki meydana dikkat çektiler.

Van Havalimanı’na yaklaşırken her iki pist başına inişte Van Gölü, Nemrut Dağı ve Nemrut’taki krater gölü şahane bir manzara sunuyor. Dalaman Havalimanı 05 pistine denizden yaklaşmalarda solda Göcek Koyu, sağda Dalaman vadisi de pilotları ve dikkatli yolcuları büyülüyor.’

Kaynak; Habertürk

Sitemizdeki diğer güncel haberleri için Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

bucaspor vanspor maçı canlı izle

Bucaspor -Vanspor Maçı Canlı İzle

Bucaspor -Vanspor Maçı Canlı İzle Vanspor – Sarıyer Maçı Canlı İzle TFF 2. Lig Kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir