Van Gölünde Yüzen Otel Projesi Onaylandı

Van Edremit Belediyesi’nin ‘Edremit’te Turizm Odaklı İstihdam Proje; Yüzen Otel’ projesi 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

Van Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından 4 il adına sunulan 7 proje bakanlık tarafından başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı. Projeler arasında yer alan ve Edremit için önemli projelerden olan ‘Edremit’te Turizm Odaklı İstihdam Proje; Yüzen Otel’ projesi de destek almaya hak kazandı. 

Van Gölünde Yüzen Otel Projesi

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından yapılan açıklamada, “TRB2 Bölgesinden 7 proje, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (#SOGEP) kapsamında destek almaya hak kazanmıştır. 7 projenin toplam bütçesi 27.926.631,00 TL olup toplam hibe tutarı 11.950.000,00 TL’dir” ifadelerine yer verildi.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ise kabul edilen 7 proje için mutluluğunu dile getirerek, “4 ilimizden sunmuş olduğumuz 7 projemiz Bakanlığımız tarafından başarılı bulundu. SOGEP’de 81 ile ayrılan 166 milyon liralık bütçeden 11,95 milyon lira (yaklaşık %7,2) almaya hak kazandık. Bölgemize hayırlı olsun. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımı yürekten kutluyorum” şeklinde konuştu.

Van Gölünde Yüzen Otel Projesi Onaylandı

2020 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında Bitlis adına Kırsal Kalkınmada Kadın İstihdamının Arttırılması, Günkırı ve Kavakbaşı Beldelerinde Çömlekçilik ve Tandırcılığın Geliştirmesi Projesi, Hakkari adına Hakkari Tekstilkent, Risk Altındaki Geçlerin Meslek Edinerek Sosyal Entegrasyonlarının Sağlanması Projesi, Muş adına Tekstilken 1. Etap Yükseliyor, 1071 Malazgirt Tekstil Kent Projesi Etap-1 projesi ve Van adına Edremit’te Turizm Odaklı İstihdam Projesi: Yüzen Otel projeleri destek almaya hak kazandı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

İlginizi Çekebilir

Van’daki Toplu Taşıma Araçları İçin Yeni Karar

Van'daki Toplu Taşıma Araçları İçin Yeni Karar

Bir Yorum

  1. İnsanlar VAN’da aç bir halde kaderlerine terk edilmiş fakat DAKA yüzen otel projesi gibi afaki ve akla uygun olmayan şeyler peşinde koşuyor Allahim sen akil ver. DAKA’yi kim yönetiyor hersey bitti bir tek yuzen otel mi kaldi ????
    Yaziklar olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir