Van Gölünde Heyecanlandıran Keşif

Van Gölü ‘nün altında yatan ve keşfedilmeyi bekleyen sırlı güzellikler gün yüzüne çıkıyor.

Malumunuz tarihi 600 bin yıla dayanan ve Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük gölü olan Van Gölü keşfedilmeyi bekliyor.

Van Gölünün altında yatan bu sırları ve güzellikleri ortaya çıkarmak için Van Gölündeki çalışmaları ile tanıdığımız Su Altı görüntü yönetmeni Tahsin Ceylan’ın başlattığı ve Dalış Rehberi Serkan Ök’in ise bu çalışmaları devam ettirdiği dalışlarda yeni kaydedilen görüntüler büyük heyecan uyandırdı.

Dalış rehberi Ecz. Serkan Ök ve ekibi tarafından Van Gölü’nde gerçekleştirilen bir dalış sırasında bir mikrobiyalitten çıkan tatlı suyun sodalı suya karışımın, yanardağdan çıkan lavları andırır görüntüsü görsel bir şölen oluşturduğu gözlemlendi. Her dalışlarında ayrı bir güzellik keşfettiklerini belirten Dalış Rehberi Serkan Ök, daha önceki yıllarda keşfedilen ve 15-16 metrelik boyları ile dünyanın en büyük mikrobiyalitleri olarak kayıtlara geçen görüntülere yenilerini eklediklerini ve yeni keşfettikeleri mikrobiyalitlerin boylarının 23 metre olduğunu belitti.

Van’daki dalış turizmine katkı sağlayacak bu tür keşifler, Ege ve Akdeniz’den sıkılanlar için güzel bir dalış turizmi oluşumuna katkı sağlayabilir. Bu nedenle bu tür keşifleri ve güzellikleri paylaşmak da bize ve sizlere düşür.

Haber-Video: Serkan Ök (Dalış Rehberi)

#VanGölü #SuAltı #Keşif

İlginizi Çekebilir

Van’da Sporcuları Taşıyan Minibüs Devrildi!

Van’da Sporcuları Taşıyan Minibüs Devrildi! Vanin Kalbi Instagram sitesinden edinilen bilgiye göre Van’ın Gürpınar ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir