Van Gölü Türkiye Drone Festivalinde Yarışacak

Van Gölü Dünya Drone Festivalinde Yarışacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca düzenlenen ve dünyada ilk defa ülke tanıtımının FPV Drone’larla gerçekleşeceği “Türkiye Drone Festivali” 23 Ağustos’ta başlıyor.

Ülke tanıtımında FPV Drone’ların kullanılarak, drone pilotları arasında kıyasıya bir rekabet unsuru olması dünyada bir ilki teşkil edecek.

İngiltere’den Luke Bannister, Amerika Birleşik Devletleri’nden Ian Rinefort ve Reme Morales, Fransa’dan Colas Feuillie, Jack Laurent ve Vladimir Metivier, İsviçre’den Ivan Surıkov, İspanya’dan Sergi Hernandez Lopez; ülkemizden ise Oğuz Albayrak, Cumhur Böyüktaş, Berkay Efe ve Burak Altıparmak olmak üzere dünyaca ünlü 12 Profesyonel FPV Drone Pilotu’nun katılacağı festival 23 Ağustos’ta başlayacak.

Ulusal ve uluslararası alanda tanıtımların gerçekleşeceği, için de Van Gölü’nünü de bulunduğu 12 şehrimizin ev sahipliğindeki festival boyunca, drone pilotları Türkiye’nin tarih, inanç, su ve sağlık alanındaki zenginliklerini FPV Drone’lar ile görüntüleyecek.

20 – 25 Eylül tarihleri arasında web sitesi üzerinden yapılacak halk oylamasıyla en iyi görüntü ve pilotun belirleneceği Türkiye Drone Festivali, 30 Eylül’deki ödül töreni ile sona erecek.

#VanGölü #DroneFesivali #FPVDrone

İlginizi Çekebilir

Afyonspor-Vanspor (Canlı İzle)

Afyonspor-Vanspor (Canlı İzle)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir