van foto maraton sonuçları
Van Foto Maraton Yarışmasının Kazanları Belli Oldu

Van Foto Maraton Yarışmasının Kazanları Belli Oldu

Van Foto Maraton Yarışmasının Kazanları Belli Oldu

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen “1. Van Fotoğraf Maratonu’nun” sonuçları açıklandı.

Yarışmaya katılan 253 fotoğraf sanatçısı, Van’ın tarihi ve doğal güzelliklerini çekebilmek için büyük çaba sarf etti. 

Van’ın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla Van Büyükşehir Belediyesince ilk defa düzenlenen fotoğraf maratonu Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 253 fotoğraf sanatçısıyla 19 Mayıs’ta start aldı. 

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Başkanlığının organizasyonunda, fotoğraf sanatçıları ücretsiz servislerle 4 gün boyunca kentin 16 farklı rotasında rehberler eşliğinde gezdirildi. 

Fotoğraf sanatçıları çekmiş olduğu bir birinden güzel Van temalı fotoğraflarını seçip kayıt masalarına teslim etti. 

Yarışmanın tamamlanmasının ardından seçici kurul jüri üyeleri

Coşkun Aral Savaş Muhabiri,

Tahsin Ceylan Su Altı Görüntü Yönetmeni,

Fırat Yurdakul Anadolu Ajansı Görsel Haberler Yayın Yönetmeni,

Bünyamin Aygün Demirören Haber Ajansı Görsel Medya Direktörü,

Rıza Özel Foto Muhabiri – Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı,

Mustafa Seven Fotoğraf Sanatçısı – Foto Muhabiri,

Ümit Bektaş Reuters – Foto Muhabiri,

Erhan Sevenler Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörü,

Ali İhsan Öztürk – Foto Muhabiri,

Mehmet Nuri Bekiroğlu Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı

toplanarak en güzel fotoğrafların seçimini yaptı.

Jüri Üyeleri Tarihi Ören Yerleri, Van’da Yaban Hayatı, Doğal Güzellikler Van’da Yaşam ve Drone kategorisinde derecelendirildi. 

Van’da Yaban Hayatı kategorisinde

1. Mehmet Şahdeniz (Telli Turna)

2. Murat Doğan(Sarı Asma)

3. İdris Değişgeç( Özgürlük) oldu.

Van’da Doğal Güzellikler kategorisinde

1. Ebubekir Bürçün (Muradiye Şelalesi)

2. Serdar Aydın(Fungus)

3. Mehmet Şahdeniz (Bilgi Köyü)

Van’da Tarihi Ören Yerleri kategorisinde

1. Murat Doğan (Hoşab Kalesi)

2. Mustafa Kocakoç (Kilise)

3. Emrullah Keleş (Kalede Son ışık)

Van’da Yaşam kategorisinde

1. M. Reşit Öner (Keçi Çoban)

2. Burak Demir (Sepet Ustası)

3. Davut Tatlı (Atlı)

Drone kategorisinde

1. Mehmet Kılınç (Çarpanak Sahil)

2. Fatih Yılmaz (Artos ve Flamingolar)

3. Emrullah Keleş (Altın Saçlı Işık gölge)

Van Fotoğraf Yarışması Van’da Tarihi Ören Yerleri kategorisinde Sergileme kazanlar;

Sedef Balkız,

Murat Doğan,

Murat Doğan

Bülent Menteşe.

Van Fotoğraf Yarışması Van’da Yaban Hayat kategorisinde Sergileme kazanlar.

Gamze Sür,

Emre Soytürk,

Emre Soytürk,

Burak Demir,

Lale Çaktı,

Aynur Aytin,

İbrahim İzgi,

İnan Bozkayar,

Murat Doğan,

Fatih Yılmaz.

Van Fotoğraf Yarışması Van’da Doğal Güzellikler kategorisinde Sergileme kazanlar;

Ebubekir Bürçün(Erçek Gölü)

Uğur Çimen (Dağ ve Sürü)

1.Van Fotoğraf Yarışması Van’da Yaşam kategorisinde Sergileme kazanlar.

Elif Bora,

Burak Demir,

Ali Ekinci,

Erdal Temizaltın,

Erdal Temizaltın,

Elif Yılmaz,

Dilek Aşkın,

Emrullah Keleş,

Ayşegül Kurt,

Kadir Tezel.

1.Van Fotoğraf Yarışması Drone kategorisinde Sergileme kazanlar.

İbrahim İzgi,

Haci Dalga,

Nurten Öztürk,

Mehmet Karaca,

Emrullah Keleş,

Kadir Tezel

Kazananları Tebrik Ediyoruz

İlginizi Çekebilir

bucaspor vanspor maçı canlı izle

Bucaspor -Vanspor Maçı Canlı İzle

Bucaspor -Vanspor Maçı Canlı İzle Vanspor – Sarıyer Maçı Canlı İzle TFF 2. Lig Kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir