van emniyet haber
van emniyeti 1 haftalık suç oranlarını açıkladı

Van Emniyeti Suçla Mücadelede 1 Haftalık Rakamları Açıkladı

Van Emniyet Müdürlüğü 28 Mart -3 Nisan tarihleri arasında; asayiş, narkotik ve kaçakçılık ile ilgili 1 haftalık mücadelede haftalık rakamları açıkladı.

Van polisi kaçakçılara geçit vermiyor

Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar çerçevesinde gümrük kaçağı olduğu tespit edilen sigara, cep telefonu ve çeşitli malzeme ele geçirildi.


İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada,

“Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 28 Mart 2022 – 3 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; gümrük kaçağı olduğu değerlendirilen 2 bin 121 paket sigara, 23 adet cep telefonu, 3 bin 320 adet makaron, tefecilik ve 6114 SKM suçlarında kullanıldığı değerlendirilen 10 adet çek-senet (2 milyon 632 bin TL değerinde), 2 adet wifi cihazı, 2 adet kulaklık, 2 adet sim kart, 2 adet Smart Kart cihazı ele geçirilmiştir. Ele geçirilen suç unsurları ile ilgili 9 şahıs hakkında gerekli yasal işlemler yapılmış olup, ilimiz genelinde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen mücadelemiz aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir” denildi.

VAN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILAN ÇALIŞMALAR ÇERÇEVESİNDE GÜMRÜK KAÇAĞI OLDUĞU TESPİT EDİLEN SİGARA, CEP TELEFONU VE ÇEŞİTLİ MALZEME ELE GEÇİRİLDİ. (AHMET KAVAK/VAN-İHA) Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar çerçevesinde gümrük kaçağı olduğu tespit edilen sigara, cep telefonu ve çeşitli malzeme ele geçirildi.

Van’da terör operasyonu

Van’da FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonda 10 şüpheli yakalandı.
Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “28 Mart 2022 – 3 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; FETÖ/PDY Terör Örgütü soruşturmaları çerçevesinde 2, PKK/KCK Terör Örgütü soruşturmaları çerçevesinde 8 şahıs olmak üzere toplam 10 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli yasal işlemler yapılmıştır. Terör Örgütleriyle mücadelesinde hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır” denildi.

Van’da göçmen kaçakçılığına 7 tutuklama

Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar çerçevesinde düzenlenen 8 ayrı operasyonda, göçmen kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan11 şüpheliden 7’si çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde “Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti” yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik olarak Müdürlüğümüz Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 28 Mart 2022 – 3 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılan 8 ayrı operasyonda; 11 organizatör hakkında adli işlem yapılmış, 7 şahıs tutuklanmıştır. Ayrıca suçta kullanılan 4 araca da el konulmuştur. Van Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde ülkemize yasa dışı yollardan giren düzensiz göçmenlerin ve düzensiz göçmenlerin ülkemize girişlerini organize eden şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

VAN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILAN ÇALIŞMALAR ÇERÇEVESİNDE DÜZENLENEN 8 AYRI OPERASYONDA, GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI YAPTIĞI İDDİASIYLA GÖZALTINA ALINAN 11 ŞÜPHELİDEN 7’Sİ ÇIKARILDIĞI MAHKEMECE TUTUKLANDI. (AHMET KAVAK/VAN-İHA) Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar çerçevesinde düzenlenen 8 ayrı operasyonda, göçmen kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan11 şüpheliden 7’si çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Van’da hırsızlık suçuna karıştığı tespit edilen 31 kişi tutuklandı

Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hırsızlık yapan şahıslara yönelik yapılan iki ayrı operasyonda hırsızlık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 52 şüpheliden 31’i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde kamu düzenin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında “hırsızlık” yapan ve aranan şahıs/şahısların yakalanmasına yönelik olarak Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 28 Mart 2022 – 3 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; toplam 36 yıl hapis cezası bulunan ve çeşitli suçlardan aranması olan 29 şahıs yakalanmış ve 14 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır. Ayrıca hırsızlık suçu olduğu tespit edilen 2 adet cep telefonu ile 10 bin TL değerinde sigara ve muhtelif malzemeler ele geçirilmiştir. Yine hırsızlık suçlarına karışan 23 şahıs hakkında gerekli yasal işlem yapılmış, 17 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır. 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet olaylarında; 3 adet tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 2 adet şarjör, 21 adet fişek, 1 adet kesici alet ele geçirilmiş olup, halkımızın can ve mal güvenliği için her türlü olayın önlenmesi, suça karışmış şahısların yakalanmasına yönelik olarak çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

VAN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HIRSIZLIK YAPAN ŞAHISLARA YÖNELİK YAPILAN İKİ AYRI OPERASYONDA HIRSIZLIK YAPTIĞI İDDİASIYLA GÖZALTINA ALINAN 52 ŞÜPHELİDEN 31’İ ÇIKARILDIĞI MAHKEMECE TUTUKLANDI. (AHMET KAVAK/VAN-İHA) Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hırsızlık yapan şahıslara yönelik yapılan iki ayrı operasyonda hırsızlık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 52 şüpheliden 31’i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlginizi Çekebilir

van vaski su kesintisi duyurusu

VASKİ’den Su Kesintisi Uyarısı!

VASKİ’den Su Kesintisi Uyarısı! VASKİ, Van Merkezdeki bazı mahallelerde zorunlu su kesintisine gidileceğini duyurdu. VASKİ‘den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.