Van Devlet Tiyatrosu Yeni Sezon Oyunlar
Van Devlet Tiyatrosu Yeni Oyunla Sezonu Açıyor

Van Devlet Tiyatrosu Yeni Oyunla Perdelerini Açıyor!

Van Devlet Tiyatrosu Yeni Oyunla Perdelerini Açıyor!

Van Devlet Tiyatrosu, uzun yaz sezonu sonrası ‘Ay Carmela’ oyunu ile perde açıyor.

Jose Sanchıs Sınısterra’nın yazdığı, Yalçın Baykul’un çevirdiği yönetmen koltuğunda ise Halil Akarsu’nun Ay Carmela oyunu Van Devlet Tiyatrosu’nda tiyatro severle buluşacak.

Tiyatro severlerin heyecanla beklediği oyunun başrollerini ise Van Devlet Tiyatrosu Müdiresi Gül Urgan, Ferdi Erkmen, Sıddık Salaz ve Mustafa Erdem paylaşıyor.

Ay Carmela oyunu, İspanya iç savaşı esnasında Franco faşizmine direnen bir halkın sesini iki oyuncunun dilinden seyirciye aktarıyor. Varyete oyuncusu Carmela ve Paulino, İtalyan tugayının eline geçince karşı tarafın askerleri için bir gösteri hazırlamak zorunda kalıyor.

Onlar için ölüm kalım meselesine dönüşen prova süreci, İspanyol halkının kaderinin de metaforudur. Mussolini İtalya’sından gelip İspanya’da Franco’nun tugaylarına destek veren bir grup askerle istemeden yolları kesişen bu iki kahramanın seçimleri ya onları hayattan koparacak ya da yaşayan ölülere dönüştürecek.

Ay Carmela, Van Devlet Tiyatrosu’nun yeni sezon oyunu olarak Van’da sanatseverin ve tiyatro meraklılarının beğenisine sunulacak.

5 Ekim Perşembe günü sahnelenecek olan Ay Carmela‘nın oyun seansları Perşembe ve Cuma Günleri 19.30, Cumartesi günleri ise 14.00- 19.30 olarak belirlendi.

VAN DEVLET TİYATROSU 2023 SEZONU EKİM AYI PROGRAMI

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

İlginizi Çekebilir

TOKİ Van Dahil Bir Çok İlde Uygun Fiyata Konut Satacak!

TOKİ Van Dahil Bir Çok İlde Uygun Fiyata Konut Satacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir