Van Büyükşehirden İl Dışından Gelen Hasta Refakatçilerine Ücretsiz Konaklama Hizmeti

Van Büyükşehirden İl Dışından Gelen Hasta Refakatçilerine Ücretsiz Konaklama Hizmeti

Van Büyükşehirden İl Dışından Gelen Hasta Refakatçilerine Ücretsiz Konaklama Hizmeti

Van’a sağlık hizmetleri için il dışından gelen vatandaşlara ücretsiz konaklama hizmeti veren Büyükşehir Belediyesinin refakatçi misafirhanesi 8 ayda 11 bin 500 kişiye ev sahipliği yaptı. 

Büyükşehir Belediyesi’nin, çevre şehir ve ilçelerden kente tedavi amacıyla gelen hasta yakınları için oluşturduğu ücretsiz refakatçi misafirhanesi otel konforunda hizmet veriyor. Sıhke Caddesinde Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından işletilen misafirhanede 30 oda 80 kişilik yatak kapasitesi bulunuyor.

Misafirhanede 5, 4, 3 kişilik oda, çift yataklı oda, aile odaları ve tek kişilik odalar bulunurken odaların tümünde aynalı gardırop, buzdolabı, televizyon, telefon, komodin, lavabo, klozet ve duşa kabin yer alıyor. Ayrıca misafirhanede konaklayanlara 3 çeşit akşam yemeği ikram ediliyor. 

Bitlis’in Hizan İlçesinden hasta oğlunun tedavisi için Van’a geldiğini belirten Ümit Tör, “Tedavi gördüğümüz hastaneden doktor ve hemşirelerin bize verdiği bilgi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi misafirhanesine başvurduk.

Başvurumuzun hemen ardından misafirhaneye yerleştik. Yaklaşık 1 haftadır burada kalıyoruz. Misafirhane otel konforunda her şey çok güzel ve hijyenik. Akşam yemeklerinden de faydalanıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

TOKİ Açık Artırma İle Van Dahil 42 İlde Konut Satacak

TOKİ Açık Artırma İle Van Dahil 42 İlde Konut Satacak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir