Van Büyükşehirden Evde Yeni Bir Hizmet

Van Büyükşehir Belediyesinden Evde Yeni Bir Hizmet

Van Büyükşehir Belediyesi evde bakım hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek, vatandaşlara evde fizyoterapi hizmeti vermeye başladı.

Büyükşehir Belediyesi evde bakıma ihtiyaç duyan hasta ve engellilere sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalara her yıl binlerce hastaya evde sağlık ve hasta nakil hizmeti veriliyor.

Bu çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Sağlık Dairesi Başkanlığı evde ücretsiz fizyoterapi hizmeti sunmaya başladı.

Hizmetin başlamasıyla birlikte sağlık ekipleri İpekyolu’nun Şabaniye Mahallesinde ikamet eden 55 yaşında olan ve sol tarafında güç kaybı olan Sebahattin Terhan’ı evine gitti.

Hastaya fizyoterapi hizmeti veren ekipler, kas kuvvetinin artırılması için hastaya tens ve EMS uygulaması yaptı. Fizyoterapi hastası, belediyenin bu hizmetinden memnun kaldığını dile getirerek teşekkür etti.

Hasta yakını İsmail Terhan, “Hastamızın sol tarafında güç kaybı var. Kendisini hastaneye götürüp getirmekte çok zorlanıyorduk. Büyükşehir’in böyle bir hizmet başlattığını duyunca müracaata bulunduk.

Onlarda ekiplerini göndererek yardımcı oldular. Biz daha önce böyle bir hizmetin var olduğunu bilmiyorduk. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı 2020 yılında yaklaşık 10 bin kişiye evde sağlık ve hasta nakil hizmeti sağladı.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar 0432 222 12 34 numaralı hattı arayarak hizmet alabilirler.

İlginizi Çekebilir

Son Dakika Van Spor Haberleri

Vanspor Eski Başkanla Yola Devam Kararı Aldı

Vanspor Eski Başkanla Yola Devam Kararı Aldı Başkan aday çıkmadığı için fesh edilmesi gündeme gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir