Van Gölü Kirlenmesin
Van Büyükşehir Vangölü Kirliliği İçin Toplandı

Van Büyükşehir Vangölü Kirliliği İçin Toplandı

Van Gölü’nde kirliliğin önüne geçmek için Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden gelen bir ekiple istişare toplantısı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’nün korunması ve gelecek nesillere taşınması için başlattığı iki önemli projesi olan Merkez İleri Biyolojik Atıksu Arıtma ve Entegre Katı Atık tesislerinin inşası sürerken göldeki kirliliğin önlenmesi için de alternatif adımlar atıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden gelen bir ekip, geçmişte İzmit Körfezinde yaşanan kirlilikle mücadelede edindiği deneyimlerini Van Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkilileri ile paylaştı. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantıda sunumlar eşliğinde Van Gölünü korumaya yönelik önlemler konuşuldu. İki ekibin de konu ile alakalı karşılıklı illere teknik ziyaretlerin olacağı kararının ardından toplantı sona erdi.

Van Gölü Kirlenmesin
Van Büyükşehir Vangölü İçin Toplandı

Toplantıya Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhammet Fuat Türkman’ın yanı sıra, Genel Sekreter Yardımcıları Salih Allahverdi ve Esiner Çetin katıldı.

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu Van‘ın Edremit Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı hazırlıklarını birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.