Van Büyükşehir Araç Filosunu Güçlendirdi

Van Büyükşehir Araç Filosunu Güçlendirdi

Van Büyükşehir Belediyesi araç filosuna kattığı 79 yeni hizmet aracını basına tanıttı. Belediyenin öz kaynaklarıyla alınan ve yaklaşık olarak 54 milyon 200 bin TL’ye mal olan araçlar toplu taşıma ve hizmet filosunun gücüne güç kattı.

Vatandaş odaklı çalışmalarıyla kente değer katan Büyükşehir Belediyesi, hizmet kalitesini ve kapasitesini arttırmak için araç filosuna yeni kattığı 54 otobüs ve 25 iş makinesi için tanıtım programı düzenledi. Hizmete giren 40 adet engelli taşımasına uygun alçak tabanlı 8,5 metre ve 10 adet 12 metre uzunluğunda toplu taşıma aracı ile 4 adet Mercedes otobüsün yanı sıra 7 adet kazıcı ve yükleyici, 3 adet sulama aracı, 1 adet Finişer asfalt serim makinası ile 2 adet silindir, 5 adet çift kabinli kamyonet, 2 adet cenaze nakil aracı, 2 adet damperli kamyonet, 2 adet transit araç ve 1 adet kar toplama aracı Vanlıların hizmetine sunuldu.

Büyükşehir Belediyesinin öz kaynaklarıyla alınan araçlar için Atatürk Kültür parkı yerleşkesinde tören gerçekleştirildi. Törene Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, İl Müftüsü Ömer Keskin, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve il protokolü katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, yeni alınan araçlarla Van halkına hizmet kalitesini artırdıklarını belirterek, yeni araçların hayırlı hizmetlerde kullanılması temennisinde bulundu.

‘Hizmetlerimizi Daha Kaliteli Hale Getiriyoruz’

Büyükşehir’in araç filosunun güçlendirmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Vali Bilmez, “ Van Büyükşehir Belediyemiz hizmet kalitesini ve kapasitesini arttırmak için öz kaynaklarıyla 54 milyon 200 bin TL’ye 79 araç alarak araç filosunu genişletti. Bugün bu araçlarımızı hizmete almanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

Yeni aldığımız araçlarımız öncelikle bizim için çok önemli olan toplu taşımada büyük bir rahatlama sağlayacak. Bugün hizmete girecek 40 Adet engelli taşımasına uygun alçak tabanlı 8,5 metre ve 10 adet 12 metre uzunluğunda toplu taşıma aracımız farklı mahallelerimizin yükünü hafifletecektir.

Ayrıca İran sınırımızdaki Kapıköy ile Van arasında çalışacak 4 adet Mercedes otobüsü de bugün hizmete alıyoruz. Bu otobüslerimiz sürekli ring halinde olacak ve Kapıköy Sınır kapısından giriş yapan turistleri ilimize, ilimizden de sınır kapısına gidecek vatandaşları taşıyacak.

Bunun yanında ilimizin daha yaşanır ve modern bir kent görünümüne kavuşması için iş makinelerimizin de filosuna güç katıyoruz. Yeni aldığımız 7 adet kazıcı ve yükleyici, 3 adet sulama aracı, 1 adet son teknoloji ile üretilmiş Finişer asfalt serim makinası ile 2 adet silindir, 5 adet çift kabinli kamyonet, 2 adet cenaze nakil aracı, 2 adet damperli kamyonet, 2 adet transit araç ve 1 adet kar toplama aracıyla hizmetlerimizi daha kaliteli bir şekilde sunacağız” dedi.

İlginizi Çekebilir

van spor haber

VANSPOR’DA AYRILIKLAR BAŞLADI!

VANSPOR’DA AYRILIKLAR BAŞLADI! Sezonun kapanması ile beraber Vanspor’da bazı oyuncularla yollar ayrıldı. TEKNİK DİREKTÖR VEDA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir