van son dakika vefat
van son dakika taziye vefat

Van Bir Efsane İsmini Daha Kaybetti!

Van Bir Efsane İsmini Daha Kaybetti!

Merhum Yusuf Kaya’nın oğlu, merhum Salih, Bahri, Süleyman Kaya’nın kardeşleri, Orhan ve Ali Kaya’nın agabeyleri; DSİ 17. Bölge Müdürlüğü personeli Bülent Kaya, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü personeli Levent Kaya, Türkiye Futbol Federasyonu Van Bölge Müdürlüğü Bölge Sorumlusu Oya Kali’nin babaları;  gazeteci İkram Kali’nin kayınbabası; 

Van’ın eski futbol takımlarından Şengençlerspor futbolcusu, Vanspor eski  yöneticisi, firmacı, Vantur Turizm firması kurucusu Enver (Cevdet) Kaya, hakkın rahmetine kavuşmuştur. 

Merhumun cenazesi yarın Cuma günü) Boyalar Camiinde  öğlen namazını   sonrası kılınan cenaze namazının ardından Akköprü Mezarlığına defnedilecektir.

Taziye yeri: Firdevs Türkmenoğlu  Camii Taziye Evi, Terzioğlu Mahallesi 

İletişim: 
Bülent Kaya  (oğlu)    05336502284
Levent Kaya (oğlu)     05543696492

Enver Kaya ilk olarak 1950-60’lı yıllarda Van’ın en köklü takımlarından Karayolları Bölge Müdürlüğü turuncu siyah takımı Yolspor’da top koşturmaya başlamış. Daha sonra Van’ın köklü kulüplerinden Sarı- Lacivert Şengençler kulübüne transfer olmuş. Sengençler’de ön son adam, bugünkü ismiyle santrafor mevkide görev yapmış.

Van futbolunun efsane isimlerinden, bazı otobüs firmalarını Van’a getiren, Vantur Turizmi kuran Enver Kaya, 1985-88 yılları arasında çok sevdiği memleketi Van’ın bircik takımı Vanspor kulübünde as başkan olarak özveri ve başarıyla hizmet etmiş.

Merhum’a rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Van’daki Diğer Güncel Haberler İçin Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

Sözleşmeliye Kadro Teklifi Meclis Komisyonundan Geçti!

Sözleşmeliye Kadro Teklifi Meclis Komisyonundan Geçti! TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen teklifle birlikte, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir