Vana Son Dakika Haberleri
Van Son Dakika

Van Adaylığı İçin Flaşş İddia

Van Adaylığı İçin Flaşş İddia

Kanal M, günlerdir merakla beklenen Ak Parti’nin Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için flaşş iddiada bulundu.

Özhan Hakan’un sunduğu Bölge Bülteni programında, son dakika gelişmesi olarak mevcut Van TSO Başkanı Necdet Takva’nın aday gösterileceği iddia edildi.

Necdet Takva’nın Van’dan Ak Parti Adayı olarak gösterileceği daha önce de gündeme gelmişti.

Necdet Takva Kimdir?

1969 Van doğumlu olan Takva; ilk ve lise öğretimini Van’da tamamladıktan sonra Ankara Gazi Üniversitesi Siyasal Bilgiler Kamu Yönetimi bölümünde mezun oldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde yönetim bilimlerinde yüksek lisans yaptı. Üç dönem Maliye işletme okudu. Evli ve dört çocuk babası olan Takva, yazarlık yönüyle de tanınan biridir. Dört yıl boyunca yerel bir gazetede ‘Sentez’ adıyla köşe yazarlığı yaptı. Birçok ulusal yayın organında makaleleri yayınlandı.

Ekonomide Değişim  Hareketinin (EDH) de kurucusu olan Takva, sekiz yıl Van TSO’da Genel Sekreterlik görevini yürüttü. Mirza Nadiroğlu’nun başkanlığı döneminde bir grup arkadaşıyla oda yönetiminden istifa etti ve 2013 yılında yapılan başkanlığı aday oldu. Üç adayın yarıştığı seçimlerde Mirza Nadiroğlu bin 420, Feridun Irak 645 oy alırken, Necdet Takva bin 582 oyla Van TSO’nun yeni başkanı seçildi. 2018 yılında ise Zahir Kandaşoğlu ile yarıştığı Van TSO seçimlerinde 19 meslek grubundan 14 meslek grubunu alırken alarak güven tazeledi.

Van’daki diğer güncel gelişmeler için Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

Vanspor Fk – Zonguldak Kömür Spor Maçı Canlı İzle

Vanspor Fk – Zonguldak Kömür Spor Maçı Canlı İzle Lige 5’te 5 yaparak flaş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir