Üvercinka’nın Çok Dilli ve Çok Sesli Konser Şaşırttı!

Üvercinka’nın Çok Dilli ve Çok Sesli Konser Şaşırttı!

Van Üvercinka Kültür ve Sanat Merkezi öğrencileri, sürpriz çok dilli ve çok sesli mini konserleri ile müşterilerini şaşırttı.

Van’da müzik bölümlerinde okuyan lise ve üniversite öğrencileriyle 7 ay önce kurulan çok sesli ve çok dilli ‘Üvercinka Korosu’ nun ilk mini konseri bir kafede gerçekleşti.

Etkinlikte, kafenin müşterilerinin haberi olmadan, farklı masalarda oturan koro üyeleri, eserlerini seslendirmeye başladı.

Duruma şaşırdıklarını söyleyen kafenin müşterileri, bu anları ise cep telefonu kameralarına kaydetti.

ÜVERCİNKA KORO

Üvercinka Koro, Üvercinka Kültür Sanat Akademi bünyesinde kuruldu ve Van ile bölgenin ilk özel çok dilli ve çok sesli korosu olma özelliği taşıyor.

Koro, pandemi sürecinde çalışmalara başladı, koro üyeleri müzik bölümü öğrencilerinden oluşuyor. Koronun eğitmeniğini ise müzik öğretmenleri Nejdet Özkan ve Ömer Üçer yapıyor.

Şu an Türkçe, Kürtçe ve Latince şarkılar var. Ancak Arapça, Farsça ve Ermenice de eklenecek. Şu an dört şarkı var ancak repertuar sürekli genişletiliyor.

İlk sunumunu Üvercinka Cafe’de kimsenin haberi olmadan yapan koro 27 Eylül’de başlayacak festivalin ilk gününde Van Devlet Tiyatrosu’nda dinleyicilerle buluşacak.

#van #koro #üvercinka

İlginizi Çekebilir

van son dakika su kesintisi

VASKİ’den Su Kesintisi Duyurusu!

VASKİ’den Su Kesintisi Duyurusu! Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (VASKİ) Van Merkezdeki bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir