Van'ın Unutulmaz Eski Valileri
Van'ın eski unutulmaz Valilerinden Münir Karaloğlu

Unutulmaz Vali 60 İşadamı ile Van’a Gelecek

Van‘da başarılı işlere imza atmış ve bir dönem adından çokça söz ettirmiş Van eski, şimdiki Antalya Valisi Münir Karaloğlu, beraberinde 60 işadamı ile birlikte Van’a geliyor.

2009-2013 yılları arasında Van Valiliği yapan ve o dönem gerek yaptığı önemli işler gerekse de Van halkı ile kurduğu bağ ile adından sıkça söz ettiren efsane Vali Münir Karaloğlu Van’a geliyor. Van’dan ayrıldıktan sonra Bursa Valiliği’ne atanan, halihazırda da Antalya Valisi olarak görev yapan Karaloğlu, beraberinde tam 60 işadamı ile birlikte yarın Van’da olacak.

Vanlı’nın gönlüne taht kuran çalışmaları ile Van’a çıkarma yapacak olan Karaloğlu’nun işadamları ile birlikte yarın açılışı yapılacak olan Turizm Fuarı’nın çılışına katılacak. Son dönemlerde turizmde rekor üstüne rekorlar kıran Antalya’da sektörün en önemli isimlerini yanına alarak Van’a gelecek olan Karaloğlu 6 yıl sonra ilk kez Van’a gelmiş olacak.

En Önemli Turizmciler Van’ı Görecek

Turizm Fuarı’nın açılışıyla birlikte Antalya’da turizm sektörüne yön veren isimleri Van’a getirmesi oldukça önemli bir hamle olarak görünen Karaloğlu’nun bu vesileyle hem fuarda hem de kentteki ziyarette Van’ın tanıtımına katkı sunması bekleniyor.

Van’da kaldığı yıllarda da kentin turizmi adına önemli işler yapan, halihazırdaki turizm destinasyonlarının turzime kazandırılmasını sağlayan Karaloğlu, Bursa ve Antalya’da da aynı şekilde başarılı bir yönetim ortaya koydu. Van’da görev yaptığı sırada geçtiğimiz ay açılan Van Müzesi’nin yapılması, Van Kalesi’nin restorasyonu, Akdamar Kilisesi’nin restorasyon ve ibadete açılması, sayısız festival ve yatırımı hayata geçiren Karaloğlu, bu ziyareti ile birlikte gözlerin bir kez daha Van’a çevrilmesini sağlayacak. Antalya’dan gelen turizmciler hem Van’ı görmüş olacak hem de fuar vesilesiyle Van’ı daha yakından tanımış olacak.

Kaynak: Şehrivan Gazetesi (Ömer Aykaç Özel Haberi)

İlginizi Çekebilir

Van Balık Ölümleri

Van’daki Balık Ölümlerinin Nedeni Açıklandı

Van’daki Balık Ölümlerinin Nedeni Açıklandı Van Erciş Kopköprü ve Muradiye Sarımemet Barajlarındaki balık ölümleri konusunda, …

Bir Yorum

  1. Umarım o 60 kişinin içinde berber memet menzilcioğlu yoktur. Zira Pazarbaşı’ndan 20 yıl önce ödünç aldığı traş makinasını daha geri vermemiş. ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir