Üç Tekerliden Valinin Makam Aracına

Van’da hurda toplayan iki çocuk, çöpten buldukları bayrakları özenli bir şekilde tel örgülere astıkları görüntüler çocuklardan habersiz bir şekilde kaydedildi.

Bu görüntüler sosyal medyada paylaşılınca bir anda Van’daki iki çocuk yaptıkları bu duygulandıran davranışlarından dolaya gönülleri fethedip Türkiye gündemine oturdu.

Daha sonradan isimlerinin Yunus ve Argeş Duman olduğu öğrenilen iki kardeşin, bundan üç yıl önce Hakkari’den Van’a taşındığı ve yaşadıkları geçim sıkıntısı nedeni ile okula gitmedikleri zamanlarda üç tekerlekli hanbal arabası ile hurda toplayarak aile bütçesine kattı sağladıkları öğrenildi.

Duman duygulandıran ülke genelinde takdir toplayan bu davranışları sonrası Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Duman ailesini makamında ağırlayarak ödüllendirdi.

Ayrıca Duman Kardeşler 30 Ağustos Zafar Bayramın özel konukları olarak olarak ağırlandı. Protokol ile birlikte çelenk bırakma törenine katılan Duman kardeşler daha sonra Valinin Makam Acası ile Akköprü Mezarlığınıa gidip şehitlerimiz için dua ettiler.

#VanıÇocuklar #VanValisi

İlginizi Çekebilir

van unutulmaz olaylar

Van Tarihinde Unutulmaz Önemli Olaylar

Van Tarihinde Unutulmaz Önemli Olaylar Tarihi olaylardan, doğal afetlere – unutulmaz kazalardan, sarsıcı olaylara.. Van …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir