Van Haberleri
Türkiye'de Yılın Ebe ve Hemşireleri Van'dan Seçildi

Türkiye’nin Yılın Ebe ve Hemşiresi Van’dan

Sağlık Bakanlığı’nın 13 Mayıs Ebe ve Hemşireler günü nedeniyle düzenlendiği resepsiyona 81 ilden yılın ebe ve hemşiresi seçilen isimler Ankara’da buluştu.

Başkale Devlet Hastanesi Yeni Doğan Bakım Sorumlusu Hemşire Fatma Bebek ile Çaldıran 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Ebesi Hatice Gökaslan, Sağlık Tesislerinde ve sahada sağlık hizmetlerinin sunumu esnasındaki göstermiş oldukları gayretler çabalardan dolayı ‘Yılın Ebesi-Hemşiresi’ seçildi. Yılın Ebe ve Hemşiresi seçilen personellere, Ankara’da düzenlenen etkinlikte, belgelerini Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe takdim etti. 

Ankara’da gerçekleşen törende Ebe ve Hemşirelerimizi  İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dt. Şebnem Kartal’da yalnız bırakmadı. Kendilerini bu ödüle layık görenlere teşekkür eden Hemşire Fatma Bebek  “Meslek hayatım boyunca hep vicdanımın sesine kulak verdim. İnsanların en sıkıntılı olduğu dönemlerde onların yanında olmak ve sağlıklarına tekrar kavuşmalarını görmek benim için en büyük ödül. İçinde insan sevgisi, vicdan ve şefkat duygusu olmayan birisinin bu mesleği icra etmesi mümkün değil” diye konuştu.

Van Haberleri
Yılın Ebe ve Hemşiresi Van’dan Seçildi

Koruyucu sağlık hizmetleri alanında gösterdiği başarı ile ödüle layık görülen ebe Hatice Gökaslan’da “Koruyucu sağlık hizmetlerinin temelini aşılama, çevre sağlığı, gebe ve bebek takibi oluşturmakta. Görev yaptığım aile sağlığı merkezinden hizmet alan vatandaşlarımız ile bir aile gibi olduk. Bu ödülü, koruyucu sağlık hizmetleri alanında görev yapan arkadaşlarım adına aldım” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.