Van Haber Son Dakika
Türkiye de 377 Kişiye Kötü Haber! Listede Van'dan da 7 İsim Var!

Türkiye de 377 Kişiye Kötü Haber! Listede Van’dan da 7 İsim Var!

Türkiye’deki mal varlıkları dondurulan isimler Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu kararla 377 FETÖ/PDY, DEAŞ, PKK/KCK ve DHKP/C mensubu kişi ve kuruluşun Türkiye’deki mal varlıkları donduruldu. Peki Van’da kaç isim yer alıyor? İşte tam liste…

Mal varlıkları dondurulan 205 FETÖ üyesi arasında Fetullah Gülen, Akın İpek, Ekrem Dumanlı, Hidayet Karaca, Abdullah Aymaz, Ahmet Kurucan, Cemal Uşak, Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, Önder Aytaç ve Şerif Ali Tekalan gibi isimler yer aldı.

PKK/KCK mensubu 77 kişi arasında ise Murat Karayılan, Ali Haydar Kaytan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Hülya Oran, Fehman Hüseyin ve Ferhat Abdi Şahin gibi isimler bulunuyor.

“Malvarlığının Dondurulması Kararı”, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın imzasını taşıyor.

Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun uyarınca alındığı belirtilen kararda, “6415 sayılı Kanunun 7’nci maddesinin 3 üncü fıkrası uyarınca, aynı Kanun’un 3 üncü ve 4 üncü maddesine giren fiilleri gerçekleştirdikleri hususunda makul sebeplerin varlığına istinaden ekli listede adı geçen kişi, kuruluş ve organizasyonların Türkiye’de bulunan malvarlıklarının dondurulması kararlaştırılmıştır.” denildi.

İŞTE TAM LİSTE

Listede Van’dan da 7 İsim Var


Resmi Gazete’de yayımlanan listede Van Gevaş nüfusuna bağlı İshak Akay’ın
FETÖ/PDY suçu gerekçesiyle mal varlığı donduruldu.


Yine DEAŞ üyeliği gerekçesiyle Van Erciş nüfusuna kayıtlı Kasım Güler, Van
nüfusuna kayıtlı Sinan Deniz, Özalp nüfusuna kayıtlı Yaşar Özyahşı’nın mal
varlıkları donduruldu.

PKK/KCK örgütü üyeliği ile Başkale nüfusuna kayıtlı Fethi Şarlatan, Özalp
nüfusuna kayıtlı Filis Arslan ve Van nüfüsuna kayıtlı Remzi Kartal listede yer
alan isimler oldu.

AHABER

İlginizi Çekebilir

van spor haber

VANSPOR’DA AYRILIKLAR BAŞLADI!

VANSPOR’DA AYRILIKLAR BAŞLADI! Sezonun kapanması ile beraber Vanspor’da bazı oyuncularla yollar ayrıldı. TEKNİK DİREKTÖR VEDA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir