Van Haberleri
Van TSO Esnafı Uyardı

TSO’dan Festival Öncesi Van Esnafına Uyarı

15 Mart – 29 Mart tarihleri arasında ilimizde başlayacak olan Shoppıng Fest 2019 hazırlıkları devam ederken, Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Faruk Biner,  Van’ın İranlı Turistler için önemli bir şehir olduğunu, bunun korunması ve sürdürülebilmesi için tüm kent yaşayanlarının ortak çaba göstermesi gerektiğini ifade etti.

Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Faruk Biner, İran’da başlayacak Nevroz tatili ve Van’da başlayacak olan Shoppıng Fest 2019  nedeniyle yoğun bir İranlı turist beklediklerini söyleyerek, “Kentimiz İranlıların yoğun olarak tercih ettiği bir il. Bunun kıymetini bilmeliyiz. Son yıllarda İranlıların kent ekonomisine kazanımları hepimizin olumlu olarak kabul ettiği bir durumdur. Bu olumlu sürecin devam etmesi için, kentte yaşayan herkesin sorumluluk sahibi olması gerekir. Kapıköy Gümrük Kapısından başlayarak ilimizde bulundukları süre içinde özellikle esnaf ve tüccarımızın, otel yönetici ve çalışanlarımızın, restaurant sahiplerinin, kısacası bu kentte bulunan herkesin gerekli hassasiyeti göstermesi gerekir.

Bu ilimizin geleceği açısından oldukça önemlidir. Bu kent için İranlılar çok önemlidir. Bunun bilinciyle hareket etmeliyiz. Esnaf ve tüccarımız bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelidir. Uygun Fiyat ve kalite konusunda gerekli duyarlılığı göstermeliyiz. Ayrıca Farklı bir ülkede oldukları için rahat hareket eden İranlı turistlere hoşgörülü ve iyi ev sahipliği yapmalıyız. Onlar esnaf ve tüccarımız için Velinimettir. Bu durumu en iyi şekilde korumalıyız”  ifadesini kullandı.

Faruk Biner, İranlıların yoğun şekilde alışveriş yaptıklarına tanıklık ediyoruz. Fiyatların herkese aynı uygulanması gerekir. Bu konuda çifte standart müşteri memnuniyeti açısından sorun teşkil edeceği gibi, bizlere de zarar vermektedir. Bu konuda da gerekli duyarlılığı beklemekteyiz dedi.

Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Biner, “Buraya gelen İranlılar Van’ın aynı zamanda turizm elcileridir. Konuklarımıza burada ne kadar iyi ağırlaya bilirsek, burada kalma sürelerini o kadar uzatmış olacağız. Fırsatçılara pirim vermemeliyiz. Çünkü aldatılan bir turist bile kentimiz ekonomisine zarar verecektir. Bu çerçevede kentin tüm dinamiklerinin bu konuda işbirliği yapmasını gerekli duyarlılığı göstermesini bekliyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Van Kültür Sanat Etkinlikleri

Üvercinka’nın Çok Dilli ve Çok Sesli Konser Şaşırttı!

Üvercinka’nın Çok Dilli ve Çok Sesli Konser Şaşırttı! Van Üvercinka Kültür ve Sanat Merkezi öğrencileri, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir