Van Büyükşehir Haberleri
TBM Van Meclis Üyeleri Belli Oldu

TBB Meclisinin Van Üyeleri Seçildi

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nde Van’ı temsil edecek 13 asil, 4 yedek üyenin seçimi yapıldı. 

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclisi’nde Van’ı temsil edecek üyelerin seçimi düzenlenen toplantı sonucu belirlendi. Berivan Kültür ve Sanat Merkezi’nin toplantı salonunda yapılan toplantıya Van ve ilçelerinin seçilmiş belediye eşbaşkanları, belediye başkanları ve meclis üyeleri katıldı.

Üyeler Gizli Oyla Belirlendi

Üye secimi öncesi oluşturulan divana Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan başkanlık etti. İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Azim Yacan ve Erciş Belediyesi Eşbaşkanı Yıldız Çetin’in katipliğe seçildiği toplantıda TBB’de görev alacak kişiler gizli oylamayla belirlendi.

Van Büyükşehir Haberleri
TBM Van Meclis Üyeleri Seçildi

Yasal olarak nüfusu 100 binin üzerinde olan Van Büyükşehir, İpekyolu, Tuşba, Erciş ve Edremit belediyesinin eşbaşkan ve başkanları doğal üye olarak seçilirken, sayının 13 olma şartı için önerilen 8 kişi de seçimle belirlendi.

Yapılan oylama sonucuna göre; Muradiye Belediyesi Eşbaşkanı Yılmaz Şalan, Başkale Belediyesi Eşbaşkanı Erkan Acar, Özalp Belediyesi Eşbaşkanı Yakup Almaç, Saray Belediyesi Eşbaşkanı Caziye Duman, Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan ve Tuşba Belediye Meclis Üyesi Ayşe Minaz ile Edremit Belediye Meclis Üyesi Cemil Komi seçildi.

Yedek üyeliğe ise Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer ve Tuşba Belediye Meclis Üyesi Kemal Yıldırım seçildi.

Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) seçilen bütün üyeler 181 oy alırken, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AKP) seçilen üyeler ise 85 oy aldı.

Van Büyükşehir Haberleri
TBM Van Meclis Üyeleri Seçildi

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, yaptığı konuşmada seçimin Van’a hayırlı olması temennisinde bulundu. Eşbaşkan Özgökçe, “31 seçimlerinden sonra hep birlikte halkımıza hizmet etmeye başladık. Bu hizmetleri sunarken, eşit adalet içerisinde ayrım yapmadan, halkın bizleri hizmet etmek üzere seçtiğini asla unutmadan, bu halkın iradesinin teslim edildiği ve iradesini doğru kullandığından emin olması için bizlere yetki verdiğini hiçbir şekilde unutmadan, hizmetleri layıkıyla yapacağınızdan hiçbir kuşkum yok. Hepimiz Van’ız, hepimiz Van’ın yüzleriyiz, bu sebeple Van halkı için, Van’ın geleceği için, Van’ın doğası, kültürel yaşamı ve bu topraklarda asırlardır bir arada eşit yaşamak isteyen bütün halkların, bütün kesimlerin haklarını korumak üzere hizmet edeceğimizi düşünüyor, umuyor ve bu hizmetlerde hepimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.