Sultanlardan Bir Başarı Daha

Sultanlardan Bir Başarı Daha  

Türkiye Halkoyunları Federasyonu (THOF) tarafından 2-4 Kasım tarihleri arasında Denizli’de düzenlenen Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli ve Düzenlemesiz Halkoyunları yarışmalarına; Adana, Adıyaman, Artvin, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bingöl, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gümüşhane, İstanbul, Kars, Kırklareli, Kilis, Mersin, Muğla, Çorum, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak olmak üzere 24 ilden 27 ekip katıldı.

        İzleyicilerin beğeniyle takip ettiği yarışmada 60 hakemin değerlendirmesi sonucu Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz Dal Türkiye Şampiyonasının birincisi Sarayköy Gençlik ve Spor Kulübü, ikincisi Seyhan Belediye Spor Kulübü, üçüncü ise Tuşba  Gençlik ve Spor Kulübü oldu.

        Geçtiğimiz Eylül ayında Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Samsun’da düzenlenen “Minikler Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası” yarışmasında da Van’ı temsil eden Tuşba Sanat Gençlik ve Spor Kulübü, Türkiye 3’üncüsü olmuştu.

        Mustafa Cengiz Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Tuşba Sanat Gençlik ve Spor Kulübü öğrencileri ve yöneticilerini, tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.