Şehirdeki Ahır ve Derelerle Mücadele Başlıyor

Büyükşehir Belediyesi şehir merkezinde bulunan hayvancılık faaliyetlerinin denetimi ve dere ekibinin oluşturulması için çalışmalara başladı. 

Van Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde yapılan hayvancılık faaliyetlerinin insan ve çevre sağlığına olan zararlarını dikkate alarak çevre ve görüntü kirliliği ile kötü kokuyu ortadan kaldırmak için düğmeye bastı. Tuşba, İpekyolu ve Edremit ilçe belediyelerinden yetkililerin de katılımıyla Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda toplantı düzenlendi. 

Toplantıda, ilçe belediyeleri tarafından Van Gölü kıyısında bulunan hayvan işletmeleri ile şehir merkezinde bulunan işletmelerin ruhsat, çevre ve insan sağlığı açısından denetlenmesine karar verildi. Verilen süre içinde sorumluluklarını yerine getirmeyenlere de yasal işlem uygulanacağı belirtildi. 

İlçe belediyeleri tarafından oluşturulacak dere ekibi ise Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda Van Gölü’ne dökülen derelerde gerekli denetim ve yüzeysel katı atıkların temizliğini sağlayacak.

Toplantıya Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü, Van Gölü Koruma ve İyileştirme Şube Müdürlüğü, Tuşba, İpekyolu, Edremit İlçe Belediyeleri Çevre Koruma Şube Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.