Şehir Merkezlerine Sezonun İlk Kar Yağışı Başladı

Şehir Merkezlerine Sezonun İlk Kar Yağışı Başladı

Doğu Anadolu’nun kuzey kesimindeki soğuk hava yerini kar yağışına bıraktı.

Erzurum, Kars ve Ardahan şehir merkezlerinde kış sezonun ilk kar yağışları başladı.

Erzurum şehir merkezindeki lapa lapa kar yağışı güzel bir manzara oluştururken Ardahan Sahara Geçidindeki sürücülere ile Kars’ta kar yağışına yakalanan çobanlar zor anlar yaşadılar.

Ardahan’ı Artvin’e bağlayan Ardahan-Şavşat karayolu Sahara mevkiinde kar, tipi ve buzlanma nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Kar yağışı ve fırtınanın etkili olduğu Ardahan’ın yüksek kesimlerinde şehirler arası yollarda meydana gelen buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı.

Kars merkeze mevsimin ilk karı yağdı.

Kentte soğuk hava yerini kar yağışına bıraktı. Yüksek kesimlerde başlayan kar daha sonra kent merkezinde de etkisini sürdürdü.

Kar yağışının etkili olduğu kentte, yüksek kesimler tamamen beyaza bürünürken kar yağışına yakalanan çobanlar zor anlar yaşadı.

Kars’a kışın geldiğini belirten vatandaşlar, “Mevsimi tabi, kar Kars’ın bir güzelliği, yağmasını istiyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur. Her şeyin hayırlısı, kar olmazsa Kars’ın güzelliği olmaz” dedi.

Öte yandan, öğleden sonra yağan kar, havaların da hissedilir şekilde soğumasına neden oldu. Kent merkezinde termometreler eksi 2’yi gösterdi. Kar yağışının kısa sürede etrafı beyaz örtüyle kapladığı Doğu Anadolu’nun kuzey kesiminde yağışlar devam ediyor.

#kış #ilkkar #şehirmerkezi

İlginizi Çekebilir

Van Son Dakika Haberleri

Van’da Terör Operasyonu: 3 Kişi Yakalandı!

Van’da Terör Operasyonu: 3 Kişi Yakalandı! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Van’da düzenlenen operasyonda 3 teröristin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir