Sağlık Bakanlığının Alacağı 20 Bin Kişilik Branş Dağılımı Belli Oldu

Sağlık Bakanlığının Alacağı 20 Bin Kişilik Branş Dağılımı Belli Oldu

Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanlığı tarafından Sağlık Bakanlığına 30.000’i sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40 bin pozisyon/ kadro ihdası yapılmıştı.

Kısa bir süre öncede Sağlık Bakanı da ilk etapta 20 bin sağlık personeli alınacağını duyurmuş ve alınacak branşları açıklamıştı.

Bu açıklamasındı;

10.348 HEMŞİRE,

1.600 EBE

6.604 SAĞLIK TEKNİSYENİ/ SAĞLIK TEKNİKERİ ile

Psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı yapılacağını belirtmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu açıklamasından sonra 20 bin sözleşmeli sağlık personeli için başvuru kılavuzunun ÖSYM‘ye gönderildiğini duyurdu ve bugün (16.12.2021) itibariyle 20 Bin Personel alımı ilanı yayınlandı.

20.000 SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIM İLANI

1. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile toplam 20.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

2. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2021/10 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

3. Adaylar tercihlerini, 16 Aralık 2021 – 22 Aralık 2021 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

4. Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ekte gösterilmiştir.

Kaynak: Memurlar Net

İlginizi Çekebilir

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI 6940 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI 6940 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir