van spor son dakika haber
vanspor son dakika

PFDK’dan Vanspor’a Para ve Saha Kapatma Cezası!

PFDK’dan Vanspor’a para ve saha kapatma cezası!

Taraftarların neden olduğu kötü tezahürat ve saha olayları nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Vanspor’a PFDK tarafından 80 bin lira para cezası ile saha kapama cezası verdi.

Karar ile ilgili Vanspor’dan savunma istedi.

Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Vanspor FK, PFDK kararıyla büyük şok yaşadı.

Saha olayları ve kötü tezahüratlar nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilen Vanspor’un 80 bin lira para cezası ve bu eylemi 5. kez tekrarladığı gerekçesiyle saha kapatma cezası talebinde bulunuldu.

PFDK’nın para cezası ve saha kapa cezalarına ilişkin kulüp savunması istendi.

Vanspor’dan PFDK kararı açıklaması PFDK’nın kararına ilişkin savunmalarını yapan kulüp yönetimi resmi sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı. 

TFF tarafından Vanspor Futbol Kulübüne resmi yollarla iletilen uyarı ve cezalar hakkında açıklama yapan Vanspor yönetimi konuyu taraftarlara duyurdu.

Yönetimden Taraftardan Ricada Bulundu

Açıklamada, “Kötü tezahürat ve saha olaylarından ötürü toplam 80 bin lira para cezasına, aynı sebepten 5. kez PFDK’ya sevk edildiğinden dolayı saha kapatma cezamızın söz konusu olduğu, bu sebepten TFF tarafından savunmamız istenmiştir.

Değerlendirme sonucu ne olursa olsun, oynanacak iç saha müsabakalarında siz değerli taraftarlarımızı, kötü ve çirkin tezahürata karşı kulüp menfaatleri doğrultusunda sağduyuya davet ediyoruz.

Aksi halde seyircisiz maçlar oynayıp, maddi bedeller ödeyerek şampiyonluk yolunda yara almış olacağız. Taraftarlarımıza önemle arz olunur” denildi.

Kaynak: Van Hakimiyet

İlginizi Çekebilir

Van’da Sporcuları Taşıyan Minibüs Devrildi!

Van’da Sporcuları Taşıyan Minibüs Devrildi! Vanin Kalbi Instagram sitesinden edinilen bilgiye göre Van’ın Gürpınar ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir