Muhtarlarla Buluşan Van Valisi İlk Projesini Açıkladı

Muhtarlarla Buluşan Van Valisi İlk Projesini Açıkladı

Yeni Van Valisi Ozan Balcı, Van merkez mahallelerinin muhtarları ile buluştu.

Yeni Vali ve Muhtarların buluşması ile ilgili sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda;

“Valimiz Sn. Dr. Ozan Balcı; İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerimizin muhtarları ile Edremit Uygulama Oteli Konferans Salonu’nda bir araya gelerek tek tek tanıştı.

Muhtarların, bulundukları mahalle ve köylerde devletimizin tüm kurumlarını temsil ettiğini belirten Valimiz, “Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup devletimiz ile halkımız arasında köprü vazifesi görmektedir. Muhtarlarımızı önemsiyorum, değerli görüyorum ve her zaman yanlarındayım. Muhtarlarımızla el ele vererek vatandaşlarımızın huzuru, refahı ve esenliği için yılmadan, yorulmadan el birliğiyle var gücümüzle çalışacağız.” ifadelerine yer verildi.

HIZIR SOSYAL DESTEK VAN PROJESİ

Van Valisi Muhtarlarla buluşmasında mahallelerdeki ihtiyaç sahipleri için kurulacak ‘Hızır Sosyal Destek Projesi’nden bahsetti.

“İnşallah biz ‘Sosyal Destek Hızır Van’ diye bir proje başlatacağız. Sahada bizim ekiplerimiz olacak. İlgili kurumlardan (Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Belediyeler..vb) oluşturulacak üç kişiden oluşan yaklaşık 50-60 ekip kurduk. Tüm şehri dolaşacaklar. Toplumun ihtiyaç sahiplerini yerinde tespit edip ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacaklar.’ ifadelerine yer verdi.

Edremit ilçesindeki Uygulama Otelinin konferans salonunda yapılan toplantıda konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, “Muhtarlarımızı önemsiyorum, değerli görüyorum ve her zaman yanlarındayım. Muhtarlarımızla el ele vererek vatandaşlarımızın huzuru, refahı ve esenliği için yılmadan, yorulmadan el birliğiyle çalışacağız” dedi. Muhtarların görev yaptıkları yerlerde devletin gören gözü, duyan kulağı olduğunu ifade eden Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı,

“Muhtarlarımız, kamu hizmetlerinin en küçük birimlere ulaştırılmasında devlet ile millet arasında köprü olan, vatandaşlarımızın problemlerini en güzel şekilde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına ileten çalışma arkadaşlarımızdır. Bu yüzden de muhtarlarımızı bizler ekibimizin bir parçası olarak görüyoruz.

Vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak onların dertleriyle dertlenmek, çözüm bulmaya çalışmak bizim asli görevimizdir, bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Bizler, Van gibi tarihi, doğası, kültür ve kadim bir geçmişe sahip olan, Türkiye’mizin çok güzel bir coğrafyasında görev yapmaktan, Vanlı hemşehrilerimize hizmet etmekten, onların huzuruna, refahına, zenginliğine, esenliğine sizlerle birlikte katkı sağlayacak olmaktan büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

“Aşkla, şevkle, canla başla vatandaşlarımızın dertlerini dert edinerek çalışacağız”

Bu coğrafyayı iyi tanıdığını ve daha önce birçok il ve ilçede görev yaptığını anlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Buradaki insanları tanıyoruz. Sorunlarını ve sıkıntılarını biliyoruz. Ama daha fazla öğreneceğiz. Bizim derdiğimiz, vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, bunu hep birlikte yapacağız. Siz muhtarlarıma da önemli görevler düşüyor. Bir köprü olmanızı istiyoruz.

İnsanların dertleriyle dertlenin. Devletimizin bütün imkan kabiliyetini vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için kullanacağız. ‘Bana ne’ diye bir şey yok. ‘Beni ilgilendirmez’ diye bir şey yok. Bezginlik yok. Korkmak yok. Yorgunluk yok. Bizim derdimiz memleket, millet. Aşkla, şevkle, canla başla vatandaşlarımızın dertlerini dert edinerek çok çalışacağız. Şehrimiz gelişmesine katkı sağlarsak bundan mutluluk duyarız. Bunu da yapacağımıza inanıyoruz. Çözülebilecek her konuyu çözeceğiz. Herkesin derdiyle dertleneceğiz, kadınıyla, erkeğiyle, fakiriyle fukarasıyla, eğitimden sağlığa, sosyal politikasından sporuna, kültür turizminden ulaşıma, tarımından kırsal yapısına kadar her konu bizleri ilgilendirir. Her konuda vatandaşlarımızın yanında olacağız” şeklinde konuştu.

“Vanlı hemşehrilerimizin dertlerini dert edinerek sorunlarını çözmeye çalışacağız”

Sık sık muhtarlarla bir araya geleceklerini belirten Dr. Ozan Balcı, tüm alanlarda Vanlıların hizmetinde olacaklarının altını çizerek, konuşmasını söyle sürdürdü: “Elbette bizler bütün problemleri çözemeyiz. Ama çözmeye adayız. Bir yerde bir başarısızlık varsa bizim başarısızlığımızdır. Bir başarı da varsa o da hepimizin başarısıdır. Yılmadan, yorulmadan, aşkla şevkle, canla başla memleketimizin ve Vanlı hemşehrilerimizin dertlerini dert edinerek inşallah sorunlarını çözmek için daha çok gayret sarf edeceğiz, daha çok enerji harcayacağız.

Mahalledeki tüm hemşehrilerimize de özel selamlarımı saygılarımı iletin. Özellikle kimsesiz, fakir fukara, gariban gureba yani Allah’tan gayri bakacak kimsesi olmayanlara sahip çıkın. Zaten Vanlı hemşehrilerimizin dayanışması yüksektir. Ama nerede devlet, millet denildiğinde işte devlet, işte millet diyorsunuz ve her zaman hazır oluyorsunuz. Çünkü oralarda sizler bizim elimiz, ayağımız, gözümüz, kulağımızsınız, bu konuda da duyarlı olmanızı istiyoruz.”

Vali Balcı’dan ‘Sosyal Destek Hızır Van’ projesi müjdesi

Van’da ‘Sosyal Destek Hızır Van’ projesi başlatacaklarının da müjdesini veren Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, “Sahada bizim ekiplerimiz olacak. Aile müdürlüğünden, vakıflardan, belediyelerden harmanlayacağımız 3’er kişilik 50-60 ekip olur, tüm şehirde dolaşacaklar. Toplumun gariban kesiminin dertlerini dinleyecekler. Kazan kaynıyor mu, soba yanıyor mu? Kamu hizmetleri ulaşıyor mu? Bunlarla ilgili çalışacaklar. Çünkü bunların mesuliyeti bize aittir. Sizlere aittir.

Bu konuda da vatandaşlarımıza en yakın olan ve vatandaşlarımızı birebir tanıyan muhtarlarımızdır. Bizler her zaman yanınızdayız. Destekçiniziz. Çünkü sizlerin yanında olmak Van’ımızın yanında olmak, ihtiyaç sahiplerinin, milletimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin, annelerimizin ve ihtiyaç sahiplerimizin yanında olmak demektir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından muhtarlarla tek tek tanışan Vali Dr. Ozan Balcı, muhtarların taleplerini dinleyerek, çözüm noktasında talimatlar verdi. #sosyaldestekhızır #vanvailsi #muhtar

#van #vanvailsi #muhtar

İlginizi Çekebilir

Van’da HDP’den (Yeşil Sol) Hangi İsimlerin Milletvekilli Aday Adaylığı İçin İsimleri Geçiyor?

Van’da HDP’den (Yeşil Sol) Hangi İsimlerin Milletvekilli Aday Adaylığı İçin İsimleri Geçiyor? Van HDP 2023 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir