Milli Eğitim Personel Alımı nasıl yapılacak
Milli Eğitim Pansiyonlarına 5 Bin 872 Aşçı ve Yardımcı Personel Alınacak

Milli Eğitim Pansiyonlarına 5 Bin 872 Aşçı ve Yardımcı Personel Alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan pansiyonlara 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alımı yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından personel alımına ile ilgili olarak paylaşımda bulundu ve “Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için personel sayısını artırma kararı aldık. Pansiyonlarımıza 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacaktır. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitim öncesinde okullarda ve kurumlarda insan kaynakları ve alt yapı konusunda çalışmalar yapıldığını, bulunan eksikliklerin giderildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Bakanlık olarak tüm önlemlerimizi alıp 6 Eylül’de tüm kademe ve sınıf seviyelerinde eğitime başlayacağız. Tüm illerimizle koordineli bir şekilde gerekli önlemleri aldığımız gibi il ve ilçelerimize finansman desteklerimizi de gönderdik. Bu süreçte özellikle pansiyonlarımızın personel ihtiyacı ön plana çıkmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli ihdas edildi. Sayın Cumhurbaşkanımıza eğitimin kalitesini artırmak için sağladığı destekler dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.

Başvuru süreci ile ilgili detaylar henüz belli değil ancak açıklandığında sayfamızda yer vereceğiz.

MyNet

İlginizi Çekebilir

İşçi Alımı Kurası gsb 2021

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4346 İşçi Alımı Kurası İçin Duyuru Yaptı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4346 İşçi Alımı Kurası İçin Duyuru Yaptı! Bakanlıkça, 2021 Sürekli İşçi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir