van haberleri son dakika
Milletvekilleri Van'ın Taleplerini Bakan'a İletti

Milletvekilleri Van’ın Taleplerini Bakan’a İletti

Milletvekilleri Van’ın Taleplerini Bakan’a İletti

AK Parti Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal ve Abdulahat Arvas ile Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.


Yapılan ziyaretin ardından değerlendirmelerde bulunan AK Parti Milletvekili Abdulahat Arvas, eğitimden sağlığa, sanayiden turizme, tarımdan çevre ve şehirciliğe kadar birçok alanda Van’ı hak ettiği noktaya taşımak için birçok atılımlar ve yatırımlar yaptıklarını söyledi. Arvas,

“Hamdolsun AK Parti milletvekilleri olarak bugüne kadar valimiz, belediye başkanlarımız ve kurum amirlerimiz ile birlikte vatandaşımızın bizden beklentilerine sessiz kalmadık, meşru, makul ve mümkün olan bütün talepleri yerine getirmeye gayret ediyoruz.

Meclisin tatile girdiği temmuz ayından itibaren Van Valiliği koordinasyonunda, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığının öncülüğünde her ilçede ayrı ayrı muhtarlarımızla toplantılar yaptık, tüm kurum amirlerinin de hazır bulunduğu geniş katılımlı toplantılarda yerleşim yerleri ile ilgili talepler not alındı.

Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde hükümetimiz ortaya koyduğu politikalar doğrultusunda Van Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizin hazırladıkları projelere katkı sağlamak, planladıkları yatırımlara destek olmak ve ihtiyaç duydukları finansman ve araç gereçler için bakanımızla görüştük. Van Büyükşehir Belediyesine TOKİ’den ücretsiz tahsis ettiğimiz eski devlet hastanesinin yerine inşa edilmekte olan ve aynı şekilde yapımı devam eden Edremit, Tuşba ve Erciş ilçelerimizdeki millet bahçeleri hakkında bilgi verdik, diğer ilçelerimizde planlanan millet bahçeleri için de talepte bulunduk, devam eden imar çalışmaları ve daha önce gündeme gelen, Van’ın bütüncül imarını esas alacak master plan ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında istişare ettik.

Van’a dair çevre, alt ve üst yapı talep ve projeleri konusunda değerlendirmelerde bulunduk. Yapılan toplantıda Van’ımıza katma değer sağlayan, Van halkına muhabbeti olan bakanımızı şehrimize davet ettik, zaman mefhumu gözetmeksizin gecesini gündüzüne katarak ülkemize önemli hizmetler kazandıran bakanımız; bizimde, milletin de gönlünü fethetmiş, herkesin takdirini kazanmıştır.

Her defasında taleplerimize güçlü destek vererek, teklif ettiğimiz projelere katkı sağlayan Çevre ve Şehircilik Bakanımıza Van halkı adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Starlink Uyduları Van’da Heyecan Yarattı!

Starlink Uyduları Van’da Heyecan Yarattı! Elon Musk’un İran’a gönderdiği Starlink Uydularının Van semalarından geçerken oluşturduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.