Van Gölü Farkındalık Günleri
Vangölü Farkındalık Günleri Devam Ediyor

Meclis HES’e “Hayır” Dedi

Van Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Van Gölü Havzası Farkındalık Günleri’ne dikkat çekmek için meclis toplantısına, “Van Gölü Nefesimizdir” yazılı tişört ve şapkalarla katılan Meclis Üyeleri Van’ın Çatak ilçesindeki Elmacı Mahallesi ve Kanispi Şelalasi arasında yapılması planlanan Hidroelektrik Santrali (HES) yapılmasına ‘Hayır’ dedi.

Van Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı 4’üncü meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Başkanı Cemil Komi başkanlığında yapılan toplantıya yoğun katılım sağlandı.

Meclis üyeleri, bu yıldan başlanarak 17-24 Haziran tarihlerinde kutlamasına karar verilen Van Gölü Havzası Farkındalık Günleri’ne dikkat çekmek için “Van Gölü Nefesimizdir” yazısı ve etkinlikler için hazırlanan logonun yer aldığı tişörtleri giyerek toplantıya katıldı.

Van Büyüksehir Catak Hes
Van Büyükşehir Mecilsi Çatak HES’e hayır dedi

Yapılan çalışmalara destek vermek ve Van Gölü’ne dair duyarlılığı artırmak için tişört ve şapkaları giyen meclis üyeleri, toplantı boyunca Van Gölü için tek ses oldu.

Meclis gündemlerinin okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan HDP Tuşba Belediye Meclis Üyesi İsmet Tan, gündemde olan Çatak’taki Hidroelektrik Santralleri (HES)  projesine dikkat çekti. Meclisin konuya dair gerekli adımları atması gerektiğine vurgu yapan Tan, “Tüm dikkatlerin Van Gölü’ne çevrildiği bir zamanda Çatak ilçemizde bir HES projesi yapılmaktadır. Ben buradan tüm meclisi bu konuya duyarlı olmaya çağırıyorum. Çünkü o güzel derelerimizde endemik bir tür olan kırmızı benekli alabalık yaşıyor. Bu güzelliğin o kıymetli coğrafyanın yok olmaması için meclisin bu projeye karşı çıkmasını istiyorum. Çünkü bu konu siyaset üstü bir meseledir” dedi.

Toplantı komisyonlar tarafından hazırlanan gündem maddelerinin onaylanmasıyla son buldu.

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.