karayolları personel alımı
Karayolları 26'sı Van Olmak Üzere Türkiye Geneli 224 Personel Alacak

Karayolları 26’sı Van Olmak Üzere Türkiye Geneli 224 Personel Alacak

Karayolları Van’da 26 Personel Alacak

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınması için ÖSYM 2022 yılı Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tercih kılavuzu yayımlandı.

ÖSYM, 14 Nisan 2022 tarihi ile yayımladığı duyuruda KPSS 2022/7 tercih kılavuzunu yayımlayarak ön lisans mezunu 61 ve lisans mezunu sözleşmeli 163 memur alımı yapılacağını duyurdu. 

İşte Karayolları Van memur alımı başvuru şartları ve detaylar..

VAN’DA TOPLAMDA 26 MEMUR ALIMI YAPILACAK

Karayolları Genel Müdürlüğü, Van’da 7 tekniker, 1 avukat, 9 büro personeli, 1 mimar ve 8 mühendis olmak üzere toplamda 26 sözleşmeli memur alımı yapacak. Tekniker alımları için ön lisans mezuniyeti şartı aranırken avukat, büro personeli, mimar ve mühendis alımları için lisans mezuniyeti şartı aranıyor.

Ön Lisans Mezunları İçin Pozisyonlar:

Lisans Mezunları İçin Pozisyonlar:

Kimler tercih yapabilecek?

Yayımlanan tercih kılavuzuna göre tercihte bulunmak isteyen adaylar öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki niteliklerini sağlıyor olması gerekiyor. Ayrıca, KPSS şartını sağlıyor ve ilgili yukarıdaki tablolarda belirtilen nitelik kodlarındaki özel şartların sağlanıyor olması gereklidir.

KPSS şartı nedir?

2020 yılı KPSS geçerlilik yılı kullanılacak. Bu kapsamda adayların Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 ve Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir.

Nitelik Koduna Göre Alan Dağılımı:

Ön Lisans Alanları:

Lisans Alanları:

Tercihler ne zaman yapılacak?

KPSS 2022/7 tercih kılavuzuna tercih yapabilmek için adaylar kılavuzlardaki nitelikleri sağladıktan sonra 14 – 21 Nisan 202 tarihleri arasında tercihlerini gerçekleştirebilecekler.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak Van Havadis

İlginizi Çekebilir

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI 6940 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI 6940 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir