İzlenme Rekorları Kıran Dokunaklı Bir İran Kısa Filmi

20 Yaşında bir yönetmenin çektiği ve bir dakikada tüm duygularımıza dokunan ödülü İran Filmi sosyal medyada izlenme rekorları kırıyor…

İki yaşlı kadın ve kocasının trafikte yolculuk yaptığı görülüyor. Kırmızı ışıkta duran çift, yan taraftaki aracın içerisindeki bir karı ve kocanın kavga ettiklerini ve birbirlerine bağırdıklarına şahit oluyor.

Aracın arka tarafından bulunan küçük bir kız çocuğunun da anne babasının kavgasından etkilendiği ve korktuğu gözleniyor. Çocuğu mutlu etmek için sevimli hareketlerde bulunan yaşlı adam daha sonra eşine aldığı çiçeği bir çocuk aracılığıyla kavga eden aileye veriyor.

Yaşlı adamın bu hareketi sonrası araçta bulunan kadın ve kocası kavga etmeyi bırakıyor. Ailesinin kavga etmeyi bırakmasıyla sevinen küçük kız çocuğu yaşlı adama gülümseyerek karşılık veriyor. Yeşil ışığın yanmasıyla yoluna devam eden yaşlı adamın eşinin yanında olmadığı görülüyor. Yan koltuktaki cennet meyvesi olan hurma vurgusu eşinin hayatta olmadığını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Van Cumhuriyet Şöleni

Van’da Cumhuriyet Şöleni

Van’ın İpekyolu Belediyesi Cumhuriyetin 97’inci kuruluş yıl dönümü sebebiyle Van Kalesi’nde ödüllü Cumhuriyet Koşusu düzenledi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir