Vanspor Destek Gecesi
Vanspor'a Destek Gecesinde Vanspor'a Destek Veren İsimler

İşte Vanspor’a Destek Veren İsimler ve Miktarları

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Vanspor’a destek amacıyla düzenlenen programda iş insanları ile bir araya geldi.

Bir otelde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve Vanspor’a destek amaçlı kurulan komisyon temsilcilerinin organizesinde gerçekleştirilen programda , TFF 2. Lig Kırmızı Grup’da mücadele eden Vanspor Futbol Kulübü için düzenlenen destek kampanyası ile ilgili katılımcılar bilgilendirildi.

Vanspor’a Destek Gecesi Yapıldı

Özellikle ekonomik anlamda Vanspor’un zor bir süreçten geçtiği belirtilirken,Vanspor’un ikinci yarıda ekonomik anlamda rahatlaması için yapılması gerekenler değerlendirildi.

‘Vanspor Kentin Ortak Paydası’

Toplantıda konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Vanspor’un kentin ortak paydası olduğunu belirterek, siyasete ya da farklı bir mecraya kurban edilmemesi gerektiğine dikkat çekti. Van’ın birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Vali Bilmez, iş insanlarına Vanspor’a destek çağrısında bulundu. Van için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayan Vali Bilmez, şunları kaydetti: “Amacımız Van için bir araya gelmek, Van için bir şeyler yapmaktır. Bu kentin birliğe beraberliğe ihtiyacı var.

Siyasete kurban edilmemesi gereken ortak bir paydamız Vansporumuz var. Vanspor hepimizindir. Vanspor’u bütün siyasi tartışmalardan uzak tutmamız lazım. İlimiz sporun bütün dallarında çok yetenekli insanların olduğu bir kent. Van’da, Türkiye Cumhuriyetini uluslararası yarışmalarda temsil eden bir çok gencimiz var. Bunlardan bir tanesi de Nur Tatar. Geçen hafta burada bizimleydi.  Amacımız bütün gençlerimizin spor yapmasını sağlamaktır. Van Büyükşehir Belediyesi olarak bu yönde yoğun çalışmalarımız var.

Vanspor’un ikinci devrede can suyuna ihtiyacı var. Bu can suyuna Van’daki her kesim katkı sunmalıdır. Vanspor birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize katkı sunacak unsurlardan biridir. Şimdiden destek olanlara teşekkür ediyorum.”

Vanspor’a Destek İçin Vanlı İş Adamları Bir Araya Geldi

Daha sonra Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Komisyon Başkanı ve Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve Vanspor Futbol Kulübü Başkanı Servet Yenitürk, Vanspor’un kent için önemi, mali durumu ve vizyonu hakkında açıklamalar yaptı.

Konuşmaların ardından Komisyon Başkanı ve Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Şevli organizasyona ev sahipliği yapan Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve yönetimine de teşekkür etti. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in yanı sıra Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Komisyon Başkanı ve Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, , Vanspor Futbol Kulübü Başkanı Servet Yenitürk, Komisyon Üyeleri Van TSO Başkanı Necdet Takva, Van OSB Mehmet Aslan, VAN TB Başkanı Nayif Süer, Veysel Parin, Ömer İnanç, Ekrem Yalçın  ve Vanspor kulüp yönetimi, kurum müdürleri ve iş insanlarının katıldığı toplantı, iş insanlarının Vanspor’a yapacakları maddi katkıları açıklamalarıyla son buldu.

Basına Kapalı olan gerçekleşen Destek toplantısında Vanspor FK’ye destek sunan bazı isimleri VanEkspres derledi…

İşte Destek Olan İsimler ve Miktarları

 Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Hastanesi 10 Bin

Dr. Halil Başer 10 Bin

Lokman Hekim Hastanesi 30 Bin

Önay Mobilya 2 Bin

Doğu Şirketler Grubu Zahir Kandaşoğlu 50 Bin

Van Ticaret ve Sanayi Odası 50 Bin

Bişaroğlu 10 Bin

Ferman Yıldırım 40 Bin

Aslan Bayram 30 Bin

Adnan Bayram 30 Bin

Oktay Okay 10 Bin

Merkez Lokantası 5 Bin 

Van ESOB İsa Berge  5 Bin

Merkez İlçe Belediyeleri 200  Bin

Mahmut Köroğlu 15 Bin

Kaynak: VanEkspres

İlginizi Çekebilir

Van Depremi Sonrası

Van Depremi Sonrası Hüzünlendiren Görüntüler

23 Ekim 2011 günü Türkiye saati ile 13:41’de Van ve Erciş’te meydana gelen ve 25 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir