Van Haberleri
İstanbul Hastahanesi ile İlgili Flaş Gelişme

İstanbul Hastahanesi ile İlgili Flaş Gelişme

Temmuz 2016 tarihinde Van’da FETÖ ile irtibatı tespit edildiği için kapatılan Özel İstanbul Hastanesinin çocuk acil servisinin bir hafta içerisinde açılacağı müjdesi Büyükşehir belediye başkan adayı Necdet Takva tarafından verildi.

Temmuz 2016 tarihinde FETÖ ile irtibatı tespit edildiği için kapatılan Özel İstanbul Hastanesi de bu kurumlardan bir tanesiydi. Uzun zaman kapalı kalan hastane daha sonra kamu hastanelerine devredilmiş ve poliklinik olarak hizmet vermeye başlamıştı. Halkın talebi ise sadece poliklinik olarak kalmaması yönündeydi. Uzun süre acilinin açılıp açılmayacağı merak konusu olarak gündemde yer edinirken, son noktayı Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva koydu. Hastane önünde açıklama yapan Takva, bir hafta içerisinde hastanenin çocuk acil servisinin açılacağının müjdesini verdi.

TAKVA: BİR HAFTA İÇERİSİNDE AÇILIYOR

Takva, açıklamasına başlamadan önce 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutlayarak başladı. Takva, “İpekyolu Belediye Başkan Adayımız Sayın Muhsin Aydın Beyle ile birlikte bu bölgede bulunan esnafımızı ziyaret ettik. Uzun zamandır seçim çalışması sürdürüyoruz. Ve seçim çalışması kapsamında özellikle İpekyolu ilçesinin kırsalında yaşayan halkımızın yoğun bir talebi ile karşı karşıyaydık. Bu talep özellikle İstanbul Hastanesinde bulunan çocuk acil bölümünün açılmasıydı. Bu talebi ilk başta sayın valimiz Mehmet Emin Bilmez başta olmak üzere ilgili kurumlara iletmiştik. Ve bugün itibari ile aldığımız bilgiye göre bir hafta içerisinde İstanbul Hastanesinin acil servisinin açılacağı yönündeydi.

İSTANBUL HASTANESİ HALK HASTANESİ YAPILACAK

Takva konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Bu haberle birlikte İpekyolu kırsalında yaşayan vatandaşlarımızın acil hizmetlere ulaşılmasını kolaylaştırıcı yönünde olacak. Bizde bu vesile ile iki değerli hanım basın mensubu arkadaşımıza bu haberi vermekte onur duyuyorum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Sağlık hizmetlerine ulaşılmakta zorluk çeken halkın bir hafta içerinde hem bölge esnafının da hayatını kolaylaştırıcı bir uygulama olacak. Seçimi de kazandığımızda burayı belediyeye alıp bir halk hastanesi şeklinde tasarlamayı da planlıyoruz. Kısa sürede inşallah güzel bir çalışma olacak.”

“GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ”

Muhsin Aydın ise yaptığı açıklamada 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutladı. Aydın, “Hastane etrafında bulunan esnafımız olsun kırsalda bulunan halkımız için bölgede bir acil servis sıkıntısı vardı. Sayın başkanımızla birlikte gerekli mercilere müracaatta bulunduk. Hem acilin hem de ameliyathanenin de açılması için gerekli girişimler yapıldı. İnşallah daha güzel işlere imza atacağız.” İfadelerine yer verdi.

Kaynak; ŞEHRİVAN GAZETESİ

İlginizi Çekebilir

bucaspor vanspor maçı canlı izle

Bucaspor -Vanspor Maçı Canlı İzle

Bucaspor -Vanspor Maçı Canlı İzle Vanspor – Sarıyer Maçı Canlı İzle TFF 2. Lig Kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir