İsrail Mallarına Karşı Van'daki Belediyelerden Peş Peşe Boykot Kararı

İsrail Mallarına Karşı Van’daki Belediyelerden Peş Peşe Boykot Kararı

İsrail Mallarına Karşı Van’daki Belediyelerden Peş Peşe Boykot Kararı

İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırılar devam ederken savaşın şiddeti her geçen gün daha da artıyor. 

Şu ana kadar on bine yakın insanın hayatını kaybettiği saldırılar sürerken dünya genelinde İsrail’e karşı boykot kampanyaları da sürüyor.

Özellikle de İsrail ürünlerinin alınmaması yönündeki çağrılar sürerken bu kampanyalar Türkiye’de ciddi karşılık buluyor.

İlk Boykot Kararı Edremit Belediyesinden

İsrail menşeli ürünlerin alınmaması yönündeki çağrılar sürürken Van’dan da sürece anlamda bir destek geldi.

İlk olarak Van’ın merkez ilçelerinden olan Edremit Belediyesi, bünyesindeki tesislerde İsrail ürünlerinin satışının durdurulduğunu şu duyuru ile ilan etti;

Edremit Belediyesinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda;

‘Filistin’in yanındayız ve zalimlerin karşısındayız.  Belediyemize ait tesislerde işgalci İsrail’e ait markaların ürünlerini satmıyoruz.’ ifadelerine yer verdi.

İpekyolu ve Erciş Belediyeleri de Boykot Kararı Aldı

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Van’da çeşitli şekillerde protesto edilirken, bazı belediyeler de boykot kararı aldı.

Edremit Belediyesinin İsrail ürünlerini boykot kararına İpekyolu ve Erciş Belediyeleri de katıldı.

Her iki belediye de kararını “Boykotta biz de varız” diyerek duyurdu.

İpekyolu Belediyesinden yapılan açıklamada: “Boykotta biz de varız! Belediyemiz, İsrail firmalarının ürünlerini artık satmıyor. Hizmetlerimizi yerel ve adil ürünlerle destekleyerek, dayanışma ruhunu yükseltiyoruz!” denildi.

Van YYÜ’den de Boykot Kararı

Van’daki belediyelerden de peş peşe boykotlar devam ederken, Van YYÜ’de Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na (SKS) bağlı tüm işletmelerde İsrail’i destekleyen markaların satışının yasaklandığını duyurdu.

Van YYÜ’nün sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na (SKS) bağlı tüm işletmelerde, Filistin’de yaşanan insanlık suçuna ekonomik anlamda destek verdiği bilinen İsrail menşeli ürünlerin satışı yapılmamaktadır” denildi.

Son Boykot Kararı Van Büyükşehir Belediyesinden

Van’daki belediyelerden de peş peşe boykotlar devam ederken, Van Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirketlerimizde İsrail’e ait markaların ürünleri satılmayacağını açıkladı.

“FİLİSTİN’İN HER DAİM YANINDAYIZ”

Van Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyemiz ve iştiraki şirketlerimizde İsrail’e ait markaların ürünleri satılmayacaktır. Biz de Van Büyükşehir Belediyesi olarak Filistin’de yaşanan zulme karşı milletimizin kararlılıkla gerçekleştirdiği; boykot çağrısına tam destek veriyoruz.” denildi.

Kaynak: Şehrivan Gazetesi

İlginizi Çekebilir

TOKİ Van Dahil Bir Çok İlde Uygun Fiyata Konut Satacak!

TOKİ Van Dahil Bir Çok İlde Uygun Fiyata Konut Satacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir